- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Економічне бронювання хочуть запустити восени: що відомо
Міністерство економіки працює над критерієм економічного бронювання, яке хочуть запустити у жовтні-листопаді. Планують привʼязати цю можливість до рівня зарплат.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Яка зарплата - така і бронь від мобілізації
За його словами під час засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики представники Мінекономіки підтвердили, що відомство працює над економічним бронюванням.
"Одним з критеріїв буде (але не точно) рівень заробітних плат", - зауважив Железняк.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВін додав, що наразі напрацьовується декілька моделей, але остаточне рішення залежить від позиції вищого політичного керівництва.
Стосовно дат, то за інформацією Железняка, впровадження економічного бронювання планується на жовтень - листопад.
Як очікується, то по консервативним розрахункам, дохід бюджету може становити 40 млрд грн на рік.
"Тому їм потрібна місячна звітність по податкам на зарплати в податковому законі", - підсумував Железняк
Поділ на бідних та багатих та відкуп від армії
Нагадаємо, у Верховній Раді 11 червня зареєстрували новий законопроєкт, який регулюватиме питання бронювання військовозобов'язаних під час війни. У липні до Верховної Ради внесли ще два законопроєкти про "економічне бронювання" працівників.
Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкти про економічне бронювання, державний бюджет отримуватиме від 200 до 320 мільярдів гривень на рік, залежно від обраної моделі, заявив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
При цьому, Наталуха не вважає, економічне бронювання відкупом від армії.
"Проведімо чітку межу. Відкуп — це конверт для чиновника, це хабар за групу інвалідності чи фейкове місце в аспірантурі, це місце в бусіку через кордон чи у групі "туристів" через гори. Єдиний універсальний спосіб зрозуміти, чи є працівник критичним для бізнесу — це готовність бізнесу сплачувати податки за цього працівника", - наголосив Наталуха, додавши, що ці податки підуть напряму на фінансування Сил оборони України.
Також Наталуха переконаний, що модель економічного бронювання - це не поділ на багатих і бідних.
"У цій моделі взагалі немає участі робітника (якщо це не самозайнятий ФОП). Збір сплачує бізнес. Умовно, на підприємстві є 50 людей, але саме Андрій, Михайло та Микола — критичні для того, щоб компанія працювала далі. Бо Андрій — головний інженер, Михайло конструктор, а Микола керує станком, на якому потрібно було вчитися за кордоном рік. Власник цього бізнесу сам заплатить за них збір, бо без цих людей у нього не буде жодної роботи. Або буде, але через півроку, під час якого він навчатиме нових робітників, а підприємство, тим часом, залізе в борги. І немає різниці яку Андрій, Михайло і Микола отримують зарплатню, бо важливою є лише їх значущість для підприємства, їх функціональна цінність, їх "критичність"", - пояснює Наталуха.