- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Експорт російської нафти у березні сягнув рекорду, але доходи впали на 40%
Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, санкції проти Росії, почали працювати, оскільки експорт нафти в березні був найвищим з часів пандемії, але дохід знизився майже вдвічі порівняно з минулим роком.
Щоденний російський експорт нафти в середньому становив 8,1 мільйона барелів на день минулого місяця, що є найвищим показником з квітня 2020 року, пише Вloomberg.
При цьому дохід від експорту становив 12,7 мільярда доларів, а це на 43% менше, порівняно з роком раніше.
Зазначається, що у найближчі місяці ситуація може ускладнитися, оскільки скорочення видобутку Організацією країн-експортерів нафти та її союзниками, включаючи Росію, призведе до зростання цін на нафту.
Заборони змусили Росію знайти альтернативні ринки на Близькому Сході та в Латинській Америці та розширити поставки в Азію, однак обмеження цін G-7 дали цим новим клієнтам важелі для домовленості про знижки. Обмеження передбачають, що покупці з третіх країн можуть отримати доступ до західних послуг, таких як страхування та доставка, лише якщо вони дотримуються обмежень.
Середньозважена експортна ціна на російську нафту становила 50,67 дол/барель, порахували у МЕА, порівняно з верхнім лімітом у 60 дол/барель. Це також майже на 2 дол/барель нижче, ніж середня ціна за лютий, зазначає агентство.
Через санкції Кремль втратив свої нафтогазові доходи, а російський бюджет у першому кварталі 2023 року має значний дефіцит. Росіяни розпродають ліквідну частину своїх резервів, щоб втримати економіку та продовжити фінансування війни в Україні.