Світовий банк створить новий фонд для підтримки України

допомога мінфін світовий банк
Світовий банк створить новий фонд для підтримки України. Фото:  ua.depositphotos.com

Міжнародна асоціація розвитку - IDA (International Development Association), яка входить до Групи Світового банку, створює окремий фонд - SPURR (Special Program for Ukraine's Recovery and Crisis Response), таким чином розширюючи пакет підтримки України. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Завдяки створенню Фонду Україна може отримати $6 млрд допомоги.

"Найближчим часом про нього (фонд) буде оголошено, його назва - SPURR і загальний розмір - $2 млрд. Цей фонд мультиплікативний: умовно кажучи, здійснюється потрійна мультиплікація, тобто, якщо зберуть $2 млрд, то потенційно Україна може отримати $6 млрд допомоги", - заявив Сергій Марченко.

Міністр пояснив, що кошти, які Україна отримає від Фонду, будуть кредитними, зараз обговорюється питання компенсації відсоткових ставок за пільговими кредитами, які надають Україні, зокрема, і на відновлення.

"Важливо, щоб ці нові гроші не впливали на наші зобов'язання з обслуговування боргу. Це важливо і для програми з МВФ, для дотримання боргової стійкості (debt sustainability). Тому ми просимо наших партнерів про компенсацію відсоткової ставки, якщо кредитні кошти надаються через Світовий банк", - додав очільник мінфіну.

Такі функції може виконати раніше створений Світовим банком URTF (Ukraine Relief, Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund) - Цільовий фонд для підтримки, відновлення та реформування України, до якого залучають грантові кошти.

В квітні ЗМІ повідомили, Україна отримає від Світового банку грант у розмірі 200 мільйонів доларів.

Кошти планують спрямувати на відновлення енергетичної інфраструктури країни.

Зокрема, гроші підуть на аварійний ремонт українських трансформаторів, теплових котелень та іншого аварійно-критичного обладнання.

Нагадаємо, 29 березня через Цільовий фонд Світового банку США перерахували Україні грантові кошти у розмірі 1 млрд 253 млн доларів.

Раніше Світовий банк попередив про те, середнє потенційне глобальне економічне зростання впаде до мінімуму за три десятиліття і становитиме 2,2% на рік до 2030 року, що стане початком "втраченого десятиліття" для світової економіки.

  Фото:  ua.depositphotos.com