- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Україна виконала вісім із дев'яти індикаторів Ukraine Facility
Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію демографічного розвитку до 2040 року та підписав технічне завдання на розробку інформаційної системи для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). про це йдеться на сайті Мінекономіки.
Зазначається, що ці два індикатори є частиною виконання Плану України в рамках ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility, спрямованої на покращення ринку праці та підвищення рівня життя українців, а також на реалізацію реформи ринку електроенергії для інтеграції України до європейського енергетичного ринку.
Відтак демографічна стратегія України на період до 2040 року визначає конкретні заходи щодо вирішення ключових проблем у напрямку людського капіталу, а саме:
- покращення народжуваності;
- зменшення смертності;
- повернення українців з-за кордону;
- активізації участі населення в ринку праці;
- підтримки довголіття;
- створення інфраструктури для покращення демографічної ситуації.
Крім того, технічне завдання на розробку інформаційної системи для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), є частиною індикатора, що стосується регламенту REMIT.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaЦей регламент містить європейські правила та практики, які мають на меті запобігати зловживанням на оптових енергетичних ринках і забезпечувати відповідальність за маніпуляції учасників ринку.
Відповідно до плану України, Міністерство економіки виступає національним координатором Ukraine Facility. Воно відповідає за організацію та проведення моніторингу виконання Плану, а також за підготовку звітної документації для Європейської Комісії щоквартально.
Загалом, у цьому кварталі Україні потрібно було виконати дев'ять індикаторів плану, з яких вже успішно реалізовано вісім. Останній індикатор перебуває на фінальній стадії виконання.
Додамо, що у третьому кварталі 2024 року виконання дев'яти індикаторів Україною дасть змогу отримати 4 мільярди євро в листопаді, з яких 1,5 мільярда євро будуть у вигляді грантів.
Фото: ua.depositphotos.com