- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Бізнес пропонує залучити банківську ліквідність для погашення боргів на енергоринку
Для учасників енергетичного ринку актуальним залишається питання погашення накопичених боргів. Ця ситуація суттєво непокоїть бізнес та негативно впливає на підготовку до осінньо-зимового періоду.
Про це повідомила пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Там нагадують, що станом на вересень 2024 року заборгованість виробника електричної енергії – "Енергоатому" – перед ДП "Гарантований покупець" склала 12,4 млрд грн.
Заборгованість ДП "Гарантований покупець" перед постачальниками універсальних послуг досягла 12,3 млрд грн, а перед виробниками з альтернативних джерел – більше 34 млрд грн.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaБорг "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" в контексті збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел склав близько 29 млрд грн.
В ЄБА звертають увагу, що ця заборгованість по ланцюжку розповсюджується на весь ринок електричної енергії – на операторів систем розподілу, оператора системи передачі Укренерго, ДП "Гарантований покупець" та виробників з ВДЕ. Тому бізнес-спільнота вважає вирішення згаданої проблеми вкрай важливим і нагальним питанням, яке потребує максимального залучення усіх заінтересованих сторін.
"Одним з варіантів швидкого вирішення цієї проблеми, яке обговорюється в експертних колах, може бути використання високої ліквідності українських банків для надання цільового фінансування Енергоатому. Як результат – швидке погашення заборгованості перед ДП "Гарантований покупець" та планове повернення позичальником кредитних коштів за рахунок доходу від поточної діяльності", - переконані в ЄБА.
Експерти вважають, що таким чином, ринок насититься ліквідністю перед початком опалювального сезону та буде змога погасити заборгованості перед інвесторами в розподілену генерацію.
Зауважимо, уряд ухвалив постанову, що визначає основні принципи торговельної політики державного підприємства "Гарантований покупець".
Нагадаємо, НКРЕКП змінила порядок формування ціни електроенергії для споживачів постачальника "останньої надії" (ПОН) у бік її збільшення на період з 1 жовтня до 31 грудня 2024 року.
Раніше повідомлялося, що оператор енергосистеми України НЕК "Укренерго" пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії на 2025 рік на 48% – до 783,71 грн за МВт-год (без ПДВ).