НБУ курс:

USD

41,22

--0,06

EUR

45,52

--0,19

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

46,14

45,92

Регулятор вперше видав гарантії походження "зеленої" електроенергії

Регулятор вперше видав гарантії походження "зеленої" електроенергії
Зображення: freepik

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) видала ПрАТ "Укргідроенерго" перші гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), на загальний обсяг 96 441 МВт·год.

Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

Прийняття постанови НКРЕКП від 14.08.2024 № 1475 стало в Україні початком процесу створення облікових записів, реєстрації користувачів та генеруючих установок у реєстрі гарантій походження електричної енергії (реєстр ГП), виробленої з ВДЕ.

Зазначається, що станом на початок жовтня 2024 року в реєстрі ГП створено більше 900 облікових записів.

Відповідно до Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ, затвердженого постановою Кабміну від 27 лютого 2024 р. № 227 (Порядок), адміністратором комерційного обліку електричної енергії було завантажено до реєстру ГП сертифіковані дані комерційного обліку з точок комерційного обліку генеруючих установок, які зареєстровані в реєстрі ГП.

В НКРЕКП звертають увагу, що сертифіковані дані комерційного обліку були завантажені лише для генеруючих установок, інформація щодо яких відповідає вимогам пунктів 22 та 23 Порядку і облікові записи яких були створені у серпні 2024 року.

"Таким чином, згідно з Порядком регулятором видані для ПрАТ "Укргідроенерго" перші гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, на загальний обсяг 96 441 МВт·год", - йдеться в повідомленні Комісії.

Дії, пов’язані з видачею гарантій походження, здійснюються із застосуванням програмного забезпечення G-REX (Grexel Systems Ltd), яке використовується для функціонування реєстру ГП.

В НКРЕКП наголошують, що при роботі над розробкою електронного реєстру ГП регулятор активно взаємодіяв із проєктом USAID ПЕБ та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства в частині створення українського електронного реєстру гарантій походження, який має відповідати всім європейським вимогам, а також вимогам українського законодавства.

Також експерти проєкту брали активну участь в процесі імплементації механізму гарантій походження в Україні.

Нагадаємо, в Україні запустили майданчик для торгівлі гарантіями походження "зеленої" електроенергії. Детальніше про те, хто може отримати та продавати гарантії "зеленості" електроенергії, читайте в матеріалі Delo.ua.