- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
За чотири місяці банки видали 8 млрд грн кредитів на відновлення енергетичної інфраструктури
З червня по вересень 2024 року українські банки отримали 2484 заявки від бізнесу на кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 54,8 млрд грн.
Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку України.
З цієї суми вже схвалено та підписано угоди, або ведеться підготовка до підписання, на загальну суму 7,9 млрд грн. Обсяг валового портфеля кредитів, пов’язаних з енергетичними потребами юридичних осіб, наразі становить 2 млрд грн.
Згідно з опитуванням, проведеним Нацбанком серед 20 банків, у вересні було подано 514 нових заявок на суму 8,4 млрд грн, з яких вже схвалено 1081 заявку на суму 2,7 млрд грн. Крім того, за цей період було надано 220 кредитів на загальну суму 1,3 млрд грн.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЗагальна потужність генерації, профінансована за наданими кредитами, становить близько 200 МВт, з яких найбільші обсяги фінансування спрямовані на газопоршневі когенераційні установки (96 МВт), дизельні та бензинові генератори (51 МВт) та сонячні електростанції (49 МВт).
Фінансування проєктів триває у 21 області України, і банки продовжують кредитувати також населення. У вересні громадянам було надано 1,1 тисячі кредитів на загальну суму 133 млн грн, а загальний портфель кредитів для фізичних осіб на енергетичні потреби сягнув 204 млн грн.
Голова НБУ Андрій Пишний зазначив позитивну динаміку у реалізації проєктів з підтримки енергетики, зокрема подвоєння валового портфеля кредитів для бізнесу у вересні. Він також закликав банки та їхніх клієнтів спільно визначати перешкоди для реалізації таких проєктів і працювати над їх усуненням.
Додамо, станом на початок вересня, банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд грн. Тоді було схвалено кредитів на суму 5,8 млрд грн.
Нагадаємо, у червні 2024 року 20 банків, які охоплюють понад 85% чистих активів банківського сектору, підписали меморандум про фінансування відновлення енергетичної інфраструктури України. А на початку червня уряд оголосив про початок державної програми пільгового кредитування на закупівлю енергетичного обладнання як для громадян, так і для бізнесу.