- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Гетманцев розповів, коли легалізують та як оподатковуватимуть криптовалюту
Легалізувати криптовалюту в Україні можуть приблизно у першій половині 2025 року. Це дозволить її оподаткувати.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у ефірі YouTube-каналу ASATrьопс.
"Я думаю, що орієнтовно перший-другий квартал наступного року ми можемо вже легалізувати крипту і оподаткувати її відповідним чином", — повідомив Гетманцев.
За його словами наразі триває доопрацювання відповідного законопроєкту — цим займається Національний банк України у співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
"Пільг на крипту не буде. Буде звичайне оподаткування за моделлю операцій з цінними паперами", - підкреслив Гетьманцев.
Він додав, що після цього в Україні можна буде розраховуватись криптовалютою, хоча, за словами нардепа, наразі він сам не використовує крипту.
"Вважається, що зараз операції з криптою не оподатковуються, а насправді загальний принцип оподаткування — це оподаткування всіх операцій, всього доходу, який отримує фізична та юридична особа, за винятком того, що у законі визначено як пільга або те, що не є об'єктом оподаткування", — уточнив Гетманцев.
Легалізація криптовалюти
Зауважимо, Україна зазнала значних економічних втрат через відсутність регулювання криптосфери, а саме: 48,8 мільярдів доларів доходів населення та компаній, а також 4 мільярдів доларів податкових надходжень. Рішенням цього питання повинен стати законопроєкт №10225-1, розроблений Мінцифрою спільно з бізнесом. Він був зареєстрований у Верховній Раді у вересні 2024 року.
Законопроєкт №10225-1 передбачає:
- пільгове оподаткування доходів від операцій з криптою для фізичних осіб на 8 років: 5% у перші 3 роки, 9% у наступні 5 років і 18% після 8 років;
- податок на прибуток для криптопровайдерів збережеться на рівні 18% або 9% податку на виведений капітал за умови використання спеціального режиму Дія.City.
Водночас законопроєкт створить значні можливості для розвитку криптобізнесу:
- відновлення роботи крипто-гривневих шлюзів;
- відкриття банківських рахунків для компаній та розвиток глобальної e-commerce;
- судовий захист учасників крипторинку та страхування криптоінвестицій;
- створення нових компаній та робочих місць.
Більше про ситуацію з регулюванням ринку криптовалют в Україні читайте в матеріалі Delo.ua.