НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Гетманцев виправдовує рішення про оподаткування надприбутків банків "заднім числом" винятковою ситуацією

Гетманцев виправдовує рішення про оподаткування надприбутків банків "заднім числом" винятковою ситуацією
Фото: Freepik

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що ухвалення рішення про запровадження податку на надприбутки банків "заднім числом" виправдано винятковою ситуацією.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише "Укрінформ".

Гетманцев нагадав, що за сім місяців цього року банки отримали 120 мільярдів гривень чистого прибутку, що є найкращим показником за всю історію України.

"І більше 50% цього прибутку – це прибуток від так званих депозитних сертифікатів. Вони є безризиковими фінансовими інструментами, на них нараховується непоганий відсоток доходу, який залежить від облікової ставки НБУ", - зазначив нардеп. 

Він підкреслив, що наразі зазначені прибутки є основним джерелом доходів банків, оскільки держава надає банківським установам можливість заробляти на непритаманних для їхньої діяльності джерелах, а саме від самої ж держави.

Тому, на думку Гетманцева, частину цих відсотків доцільно повернути в державу і спрямувати на армію, як це вже було зроблено в 2023 році.

Крім того, нардеп виправдовує прийняття рішення "заднім числом" винятковою ситуацією.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада з другої спроби підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення податків на 58 млрд грн в цьому році та 137 млрд грн у наступному. Зокрема, у 2024 році передбачено встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%. Також пропонують встановити ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%.

Як повідомляв народний депутат Ярослав Железняк, Міністерство фінансів пропонуватиме підвищення податків «заднім числом» з 1 жовтня, а прийняти законопроєкт в цілому планують в середині жовтня.

Але Національний банк України (НБУ) вбачає ризики у черговому підвищення податку на прибуток банків до 50% і планує оголосити пакет рішень, який забезпечить розширення покриття банками дефіциту бюджету через купівлю облігацій внутрішньої держпозики, уникаючи емісії.