- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Як українці ставляться до зміни назви монети “копійка” на “шаг”, - опитування
Більшість українців не підтримують заміну назви дрібних монет і вважають, що зараз не час для подібних нововведень.
Про це повідомляє Rakuten Viber.
Там нагадують, що минулого тижня НБУ ініціював зміну назви монети “копійка” на “шаг” — саме так називали дрібʼязок за часів Гетьманщини та на початку XX століття.
Rakuten Viber провів опитування аби дізнатися, чи підтримують українці заміну.
Так, більш ніж половина респондентів (57%) вважають це зайвим.
Відповіді на питання “Чи підтримуєте ви заміну копійки на шаг?” розподілилися наступним чином:
- Не підтримую, це зайве — 57%;
- Так, повністю підтримую — 24%;
- Мені байдуже, не думаю про таке зараз — 19%.
Чому НБУ хоче замінити назву монет
У регуляторі наголошують, що назва “шаг” давнього українського походження, вона уже використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI – XVII ст.).
"Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників", - підкреслюють в НБУ.
Там додають, що у часи Української революції 1917–1921 років у реальний грошовий обіг були введені грошові знаки з назвою “шаг”, що було закріплено на законодавчому рівні.
Крім того, грошовий обіг України очиститься від російського впливу.
"Назва "копійка" має московське, імперське походження. В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком, адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав", - переконані в Нацбанку.
Також зміна назви монет сприятиме дерусифікації та деколонізації, адже гроші є важливим символом державності, який кожен українець щодня тримає в руках.
Водночас НБУ не планує спеціально, через зміну назви, вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, та обмінювати їх на шаги.
"Монети "копійка" та "шаг" перебуватимуть в обігу паралельно. Громадянам не потрібно буде вживати додаткових заходів для обміну копійок на шаги", - наголошують у регуляторі.
Це дасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни.
"Поступове введення в обіг монет, номінованих у шагах, у межах планового випуску не вплине на інфляцію, оскільки не передбачається збільшення обсягів готівкових грошей в економіці", - переконані в НБУ.
Джерело фото: ua.depositphotos.com