На базі "Укроборонпрому" створять 5 галузевих холдингів - гендиректор

укроборонпром холдинг нато
“Укроборонпром” планують транспортувати в новий оборонний холдинг, який виглядатиме як невеликий корпоративний центр і галузеві холдинги за напрямками і керуватимуться відповідно до стандартів НАТО. Фото: “Укроборонпром”

“Укроборонпром” планують транспортувати в новий оборонний холдинг, який виглядатиме як невеликий корпоративний центр і галузеві холдинги за напрямками, які керуватимуться відповідно до стандартів НАТО. Про це повідомив гендиректор концерну “Укроборонпрому” Юрій Гусєв в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

За словами гендиректора, деякі підприємства не увійдуть до галузевих холдингів (наприклад, спецекспортери) і підпорядковуватимуться корпоративного центру.

"Ми плануємо, що 63 підприємства стануть основою для п'яти галузевих науково-виробничих об'єднань - бронетехніка, авіаремонт, високоточне озброєння і боєприпаси, радарні системи і морські системи. І це все має бути зовсім у новому форматі - відповідно до принципів корпоративного управління OECD, стандартів НАТО", - заявив Юрій Гусєв.

Гендиректор "Укроборонпрому" заявив, що модель трансформації концерну в сучасну оборонну компанію реалізують завдяки окремому закону, який президент Володимир Зеленський підписав у жовтні 2021 року, і відповідно до якого Кабінету Міністрів 21 березня 2023 року ухвалив рішення. Таким чином уряд починає перетворювати "Укроборонпром" на оборонну компанію, де 100% акцій належить державі. Цей документ дозволить впроваджувати стандарти ОЕСР та НАТО, залучати інвестиції, ремонт і створювати нових видів озброєння та військової техніки.

"Це керуюча компанія, яка належить державі. Далі корпоративному центру належать галузеві холдинги, і вони, у свою чергу, мають пакети акцій виробничих підприємств у формі товариств з обмеженою відповідальністю", - пояснив голова “Укроборонпром”.

За словами Гусєва, більш як за рік Укроборонпром трансформував 28 державних підприємств у ТОВ.

Головна мета “Укроборопрому”– залучити інвестиції, технології і інтегрувати український ОПК у глобальний ланцюжок виробництва зброї та військової техніки країн-членів НАТО. В першу чергу, Україну цікавлять США, Великобританія, Франція, Німеччина.

З низкою країн “Укроборонпром” підписав контракти та договори про спільну діяльність, зокрема, з країнами-членами НАТО. Це пов'язано з тим, що на території НАТО безпечно виробляти зброю, а українські заводи знаходяться під постійним прицілом. Зараз Україна працює над тим, щоб заводи знаходились у безпечних місцях та, відповідно, поглиблювали кооперацію з міжнародними компаніями.

Нагадаємо, що у березні 2023 року державний концерн "Укроборонпром" налагодив виробництво та вже розпочав відвантаження артилерійського 122-мм снаряду, який раніше, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, був дефіцитним. Виробництво відбувається за кордоном у кооперації з країною НАТО.