- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Очільнику АМКУ Кириленку зменшили заставу, але виїжджати за кордон не дозволили

Вищий антикорупційний суд зменшив заставу голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку до 25 мільйонів гривень, але не дозволив виїжджати у службові відрядження за кордон.
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на проєкт "Радіо Свобода" "Схеми".
За даними видання, адвокат Павла Кириленка подав клопотання про зміну запобіжного заходу — зменшення розміру застави з 30 мільйонів гривень до 3 мільйонів і повернення посадовцеві закордонного паспорта для виїзду за кордон у службові відрядження.
Адвокат повідомив, що компанія "Керамет", , бенефіціарним співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан і яка 28 серпня 2024 року внесла заставу за голову АМКУ розміром 30 мільйонів гривень, звернулася до Кириленка з проханням повернути внесені кошти "у зв’язку зі спливом тривалого часу з внесення застави та настанням термінів розрахунків із кредиторами як в Україні, так і за кордоном".
Також адвокат Кириленка нагадав, що глава АМКУ входить до делегації України для участі в переговорах із ЄС щодо укладення угоди про вступ України до Європейського Союзу.
Але прокурор САП наголосив, що законодавство не передбачає повернення застави за бажанням заставодавця. Окрім того, поїхати у відрядження можуть і заступники Кириленка.
Суд частково задовольнив клопотання: зменшив розмір застави до 25 мільйонів гривень, але відмовив у проханні дозволити Кириленку виїжджати за кордон.
Справа про незаконне збагачення Павла Кириленко
Правоохоронці завершили досудове розслідування у справі стосовно керівника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Тепер його підозрюють у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн, а не 56 млн грн, як було раніше.
14 серпня Кириленку після виходу відповідного журналістського розслідування повідомили про підозру у незаконному збагаченні (стаття 368-5 Криміналного кодексу) на 56,2 мільйона гривень та декларуванні недостовірної інформації (стаття 366-2 КК).
28 серпня Кириленко вніс заставу в 30 млн грн і вийшов на волю.
Звідки в очільника АМКУ кошти
Журналісти "Схем" оприлюднили матеріал, у якому було виявлено, що родина посадовця у період з 2020 по 2023 рік придбала нерухомість та автівки на суму понад 70 мільйонів гривень.
Офіційні доходи родини не дозволяли б їм здійснити такі покупки, адже ніхто з родичів не веде бізнесу. Крім того, Кириленко не зазначив ці активи у своїй декларації.
За даними "Схем", весь цей період придбання майна припадає на час, коли Кириленко керував Донецькою ОДА, перш ніж у 2023 році обійняти посаду голови Антимонопольного комітету.
Сам Кириленко стверджував, що основою сімейного багатства є початковий капітал, зібраний у 1990-х роках, внаслідок вигідного продажу акцій підприємства "Стирол", якими володіла бабуся його дружини.
Однак журналістам не вдалося знайти офіційного документального підтвердження цій інформації.