НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,40

41,30

EUR

45,12

44,90

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

ЗСУ використовуватимуть безшумного робота-логіста: які його характеристики

наземний комплекс "Змій логістичний"
Наземний комплекс "Змій логістичний". Фото: Міністерство оборони України

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних Сил України безпілотний наземний комплекс "Змій логістичний" українського виробництва.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба Міноборони. 

Зазначається, що цей робот із балістичним та протимінним захистом призначений для виконання логістичних та евакуаційних завдань у районі бойових дій. 

Завдяки незначній висоті "Змій логістичний" залишається малопомітним на місцевості. Робот здатен перевозити на собі кілька сотень кілограмів вантажу або тягнути причіп з аналогічною вагою.

У Міноборони зауважують, що тяглового зусилля і маси робота вистачає, щоб вивезти з небезпечної зони не лише людей чи вантаж, але й витягнути легку автотехніку. Також за потреби на нього можна встановити додаткові модулі. 

Як повідомляється, робот обладнаний безшумним електричним двигуном. Він рухається на металевих колесах з широкими ґрунтозачіпами, завдяки яким долає бездоріжжя, каміння, трясовину і неглибокі водні перешкоди. Оператор керує роботом з безпечної відстані.

Нагадаємо, Міністерство оборони України розпочало ліцензоване виробництво сучасних FPV-дронів на базі одного із державних підприємств. 

Очікується, що вироблена продукція буде доставлятися підрозділам ЗСУ, а після відпрацювання технології виробництва та її масштабування підприємство зможе самостійно брати участь в тендерах Агентства оборонних закупівель та інших потенційних замовників.