12-й пакет санкцій вдарить по військово-промисловому комплексі Росії - Bloomberg

12-й пакет санкцій вдарить по військово-промисловому комплексі Росії - Bloomberg
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

У 12-му пакеті санкцій проти Росії Європейський Союз накладе обмеження на експорт та імпорт товарів, які можна використовувати у російському ВПК, через що бюджет РФ недоотримає близько 5 мільярдів євро. Також, передбачаються заходи, які будуть спрямовані на мінімізацію обходу Кремлем санкцій через треті країни.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що 12-й пакет також вдарить по військово-промисловому комплексі РФ. 

"Великі частини російської економіки вже стали мішенню, що змушує політиків ЄС закривати прогалини, застосовувати цілеспрямовані заходи та посилювати існуючі санкції", - йдеться в повідомленні.

Видання пише, що санкції вплинуть на експорт зварювальних машин, хімікатів та інших технологій, які використовуються у військових цілях. Також розглядаються заборони на ліцензії на програмне забезпечення та обмеження на імпорт невеликої кількості оброблених металів і виробів з алюмінію, будівельних виробів, транспортних товарів і алмазів.

Згідно з повідомленням, запропоновані імпортні та експортні заходи щодо Росії призведуть приблизно до 5 мільярди євро збитків. Заборона на алмази залежить від домовленості "Великої сімки", яка, як очікується, буде завершена найближчим часом.

Bloomberg наголошує, що пропозиції стосовно 12-го пакета все ще можуть змінитися до того, як вони будуть офіційно представлені державам-членам, і для їх схвалення їм знадобиться підтримка всіх 27 країн.

Також 12-й пакет має на меті порушити здатність Росії обходити існуючі заборони через треті країни, де вона отримує доступ до компонентів, технологій та електроніки, які використовуються в зброї в Україні або для її виробництва. 

ЄС планує додати більше товарів до існуючої заборони на транзит і внести в список компанії у третіх країнах, які допомагають РФ обходити санкції.

Нагадаємо, 21-22 жовтня розпочалися консультації між Єврокомісією та послами країн ЄС щодо узгодження конкретних деталей 12-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що цей процес завершиться до листопада-грудня

Джерело фото: ua.depositphotos.com