СБУ вирішила перевірити діяльність російського інвестора Дія.City Сергія Токарєва

СБУ вирішила перевірити діяльність російського інвестора Дія.City Сергія Токарєва

Служба безпеки України почала перевірку діяльності Сергія Токарєва - громадянина РФ, інвестора проекту Дія.City, якому належать піратські онлайн-казино на території України і РФ.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Відповідь СБУ на запит опублікував політичний експерт Олександр Кочетков.

Він повідомив, що Токарєв безперешкодно виїжджає і в'їжджає в Україну, неодноразово відвідував окупований Крим через Москву в обхід державного кордону України. Крім того, Токарєв може співпрацювати з ФСБ і до останнього часу навіть не засуджував російську війну проти України. Все це не завадило його партнерству з українською владою та інвестиціям у держпроекті Дія.City.

Кочетков повідомив про ці факти СБУ.

"Викладена мною інформація буде використана в ході оперативно-слідчих заходів щодо цього суб'єкта. Що обнадіює, хоча у Токарєва, зрозуміло, є високопоставлені друзі-партнери, що ускладнює дії силовиків. І значить, треба викрити всіх - і фігуранта, і його дах. Або доказово зняти підозри. І так - легалізувати його в Україні", - написав експерт.

За його даними, активність СБУ помітив і сам Токарєв. Тепер він "намагається стати правильним і корисним": став називати війну війною, запускає кілька проектів на підтримку українських IT-шників, які постраждали від агресії і тд.

"Все це, звичайно, добре. Чудово, можна сказати. Якщо не є тривіальною димовою завісою для маскування головної — антиукраїнської діяльності Сергія Токарєва. І ясність в цьому питанні треба отримати якомога швидше", - написав Кочетков.

Нагадаємо, Токарєв у 2016 році потрапив під санкції РНБО: проти нього ввели 10 обмежень, включаючи блокування активів. У 2020 році Токарєв вийшов з-під обмежень і почав активну роботу з відновлення репутації. Також, за даними ЗМІ, з 2016 року він 172 рази літав до Москви. Тепер він хоче отримати українське громадянство.