"Слузі народу" Кузьміних вручили обвинувачення у хабарництві: той викинув його і втік від НАБУ (ВІДЕО)

"Слузі народу" Кузьміних вручили обвинувачення у хабарництві: той викинув його і втік від НАБУ (ВІДЕО)

Національне антикорупційне бюро за процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури напередодні вручило депутату Верховної Ради від пропрезидентської партії "Слуга народу" Сергію Кузьміних обвинувальний акт у справі про хабарництво. Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Відомство також опублікувало відео, зняте під час вручення нардепу документа, на якому видно, що Кузьміних категорично відмовлявся його брати і хотів якнайскоріше поїхати з місця вручення на джипі, а коли йому все ж всунули документ через вікно автівки, викинув його назад.

В свою чергу, вже 23 вересня справу скерували до суду. Нардепа звинувачують в одержанні 558 тисяч гривень неправомірної вигоди, його дії кваліфіковані за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу (одержання хабара за вплив на ухвалення рішення чиновником).

За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, це питання варто попередньо узгодити з одним з народних депутатів України.

Невдовзі такий контакт між нардепом і представником компанії відбувся. Той пообіцяв здійснити вплив, який фактично зводився до забезпечення перемоги у тендерах із закупівлі обладнання коштом бюджету.

Першим об’єктом такої співпраці стало комунальне підприємство "Лікарня №2 імені Павлусенка" в Житомирі, яке, згідно з домовленостями між Кузьміних та представником компанії, закупило медичне обладнання на 40 мільйонів гривень.

У відповідь нардеп натякнув, що його "послуги" не є безоплатними і становлять 30% від сум договорів, укладених із лікарнею. Ця плата, як вказують у НАБУ, йому видалась також своєрідною гарантією можливої майбутньої співпраці.

Після одержання оплати від лікарні за одним із тендерів, а саме за систему ультразвукової діагностики, нардеп попросив передати йому 30% від суми договору — 558 тисяч гривень.

Як встановило слідство, нардеп планував таку схему обрахунку суми неправомірної вигоди застосовувати і щодо інших договорів у майбутньому, зокрема на постачання магнитно-резонансних томографів (30% від 37,5 мільйона гривень, тобто 11,25 мільйона) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 1,2 мільйона гривень, тобто 398,3 тисячі).

Викритий на горячому Кузьміних був 28 січня, але тоді не був одразу ж затриманий через депутатський імунітет. 31 січня генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала повідомлення йому про підозру. 3 лютого нардепа оголосили у розшук, але вже 7 лютого його було затримано.

Вищий антикорупційний суд зміг ухвалити рішення щодо запобіжного захожу лише через три місяці - 19 травня, дозволивши нардепу залишатися на волі під символічну заставу в 49,6 тисячі гривень. У липні ж детективи завершили слідство у справі.