Справа про хабар на 558 тисяч гривень: НАБУ та САП затримали "слугу народу" Кузьміних

Справа про хабар на 558 тисяч гривень: НАБУ та САП затримали "слугу народу" Кузьміних
Справа про хабар на 558 тисяч гривень: НАБУ та САП затримали "слугу народу" Кузьміних

У понеділок, 7 лютого, НАБУ та САП затримали нардепа Сергія Кузьміних за підозрою в отриманні 558 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Щойно НАБУ та САП затримали чинного нардепа за підозрою в отриманні 558 тисяч грн неправомірної вигоди. Він перебував у розшуку у зв'язку з приховуванням від правоохоронців. Нардепу буде вручено клопотання про обрання запобіжного заходу", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 28 січня Національне антикорупційне бюро України затримало під час отримання хабара у 558 тисяч грн народного депутата Сергія Кузьміних, його підозрюють в організації схем відкатів на державних тендерах із закупівлі медичного обладнання.

Національне антикорупційне бюро 3 лютого оголосило у розшук депутата Верховної Ради від "Слуги народу" Сергія Кузьміних.

31 січня генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала повідомлення   про підозру йому у частині 2 статті 369-2 Кримінального кодексу.

Його відправили за місцем роботи Кузьміних — до Ради, а також за відомими слідствами місцями проживання та реєстрації нардепа, тому з 31 січня він у розумінні Кримінального процесуального кодексу набув статусу підозрюваного і зобов'язаний прибувати до слідчого, прокурора або суду на першу вимогу.

У НАБУ зазначали, що хоча підозрюваному належним чином повідомили заздалегідь про дати, час та місце запланованих процесуальних дій, повістки про виклик народний обранець проігнорував.

31 січня захисник нардепа повідомила по телефону слідство, що той перебуває у лікарні і на виклик не прибуде. Однак і сам Кузьміних, і його захисниця, як стверджують у НАБУ, відмовляються повідомити слідство про заснування охорони здоров'я, в якому нібито перебуває підозрюваний.

Водночас адвокат Лариса Криворучко 1 лютого заявила, що відправила до НАБУ повідомлення про знаходження її підзахисного в лікарні на лікуванні терміном близько десяти днів, у якому пообіцяла надати відповідний медичний документ на запит бюро.

2 лютого НАБУ опублікувало оперативне відео, на якому нардеп домовляється про "відкат" у 30% на закупівлі системи ультразвукової діагностики для лікарні №2 у Житомирі, який становив 558 тисяч грн. Зазначимо, що Кузьміних є депутатом-мажоритарником, який представляє округ №67, що охоплює частину Житомирської області, зокрема, частину Житомира.

Сергій Кузьміних, 39-річний нардеп-мажоритарник із Житомира, входить до фракції "Слуга народу". У Раді очолює у комітеті з охорони здоров'я підкомітет із питань фармації.

Зазначимо, що це вже не перший випадок, коли нардепів від "Слуги народу" ловлять на хабарі. Наприклад, у 2020 році став підозрюваним нардеп Юрченко.   І тоді його навіть виключили із фракції, щоправда, Юрченко справно ходить до Ради та голосує за всі ініціативи "слуг".