Угорщина схвалила кредит для України в рамках пакету ЄС

Угорщина схвалила кредит для України в рамках пакету ЄС

Будапешт надасть 187 мільйонів євро фінансової допомоги Україні як свій внесок у запланований пакет підтримки ЄС на суму до 18 мільярдів євро у 2023 році.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про свідчить постанова угорського уряду, повідомляє Reuters.

При цьому уряд Угорщини заявив, що Будапешт готовий виплатити свою частку фінансової підтримки Україні, але скоріше виплатить її у двосторонньому порядку, ніж через спільний пакет ЄС.

"Уряд продовжує брати участь у фінансовій підтримці України, яка охоплена війною", — йдеться в постанові

В документі також йдеться, що міністр закордонних справ Петер Сійярто має почати переговори з Україною для вироблення угоди, необхідної для фінансової допомоги.

Зазначимо,  ЄС виділяє Україні фінансовий пакету розмірі до 18 млрд євро на 2023 рік. Його особливість у тому, що всю суму розділять на 12 місяців. Тобто в наступному році щомісяця Київ отримуватиме по 1,5 млрд євро.

При цьому спочатку Угорщина відмовилася брати участь у фінансуванні цього спільного пакету фінансової допомоги Україні. Уряд країни не уточнив причини зміни рішення.

В той же час Угорщина залишається чи не єдиним прихильником Росії в ЄС і тому ризикує вийти з нього, якщо продовжуватиме діяти врозріз з інтересами інших членів блоку та підтримувати країну-агресора і постійно блокувати рішення щодо антиросійських санкцій.