В Нігері відбувся військовий переворот: що відомо

військовий переворот в нігерії
Заяву повстанців зачитував полковник Амаду Абдраман. Фото: скрин відео/ Twitter Getty

В Нігері військові вийшли в прямий ефір місцевого телебачення та оголосили про переворот і усунення президента Мохамеда Базума з посади.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Звертаючись до громадян, група військових, що очолила переворот, заявила про "кінець режиму", посилаючись на "погіршення ситуації з безпекою та погане управління".

Як відбувся військовий переворот в Нігері

Озброєні війська заблокували президентський палац у місті Ніамей (столиця). Спершу так звані елітні війська намагалися вести переговори з президентом. Але основна армія була проти розмов та відразу перейшла до погроз атакувати президентські сили, якщо вони не підуть у відставку.

Через кілька годин після затримання президента група солдатів з'явилася на національному телебаченні. Їхній спікер, полковник Амаду Абдраман повідомив, що сили оборони та безпеки вирішили "покласти край режиму через погіршення ситуації з безпекою та погане управління".

У зв'язку з переворотом кордони країни закриті, всі установи республіки призупинені, в Нігері також оголосили комендантську годину. Військові звернулися і до міжнародної спільноти: попросили відмовитися від втручання.

В США та ООН засудили дії військових та заявили, що підтримують Базума як демократичного обраного лідера.

Нагадаємо, нещодавно в РФ також намагалися вчинити переворот, водночас "вагнерівці" відмовилися "йти на Москву" після переговорів свого Ватажка Євгена Пригожина з нелегітимним лідером Білорусі Олександром Лукашенком. Тепер бойовики дислокуються на території РБ та проводять навчання поблизу Польщі.