НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В США назвали рішення Путіна про призупинення участі в угоді СНО безвідповідальним

В США назвали рішення Путіна про призупинення участі в угоді СНО безвідповідальним

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що рішення російського президента Володимира Путіна призупинити участь його країни в договорі про стратегічне наступальне озброєння є вкрай невдалим та безвідповідальним. Про це пише видання CNBC.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

"Оголошення Росії про зупинення участі є вкрай невдалим та безвідповідальним. Ми уважно стежитимемо за тим, що насправді робить Росія. Ми, звичайно, подбаємо про те, щоб у будь-якому випадку ми займали належну позицію для безпеки нашої власної країни та безпеки наших союзників", - сказав Блінкен, виступаючи перед журналістами в Афінах.

Нагадаємо, що 21 лютого у своєму посланні до Федеральних зборів Росії Путін заявив, що Росія призупиняє свою участь в угоді СНО.

Загалом з 1991 року між США та СРСР, а потім і Росією було підписано три угоди про скорочення арсеналу та обмеженню стратегічних наступальних озброєнь. Останній з них СНО-3 був підписаний у 2010 році між американським президентом Бараком Обамою та тодішнім російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим.

Згідно з його умовами, кожна зі сторін скорочує свої стратегічні наступальні озброєння таким чином, щоб через сім років після набуття чинності документом і надалі їх сумарні кількості не перевищували 700 розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЛ) та важких бомбардувальників (ВБ), 1550 боєзарядів на них, 800 розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, БРПЧ і ВБ. Дія договору, розрахована на 10 років, закінчувалася 5 лютого 2021 року, проте документ передбачає можливість продовження за обопільною згодою сторін. У лютому 2021 року Вашингтон і Москва продовжили угоду на максимально можливі п'ять років.