Зеленський замінив посла у Данії: кого ще з дипломатів звільнено

Зеленський замінив посла у Данії: кого ще з дипломатів звільнено
Михайло Видойник більше не посол у Данії. Фото: сторінка посольства у Facebook

Президент Володимир Зеленський звільнив з посади надзвичайного і повноважного посла України в Данії Михайла Видойника й призначив замість нього Андрія Яневського. Про це йдеться в указах глави держави №710 та №714 від 27 жовтня.

Побудуйте ефективну HR-стратегію вашого бізнесу HR Wisdom Summit від Delo.ua та Ekonomika+
17 липня HR-лідери OLX Робота, Shell, ArcelorMittal та ще понад 30 великих компаній поділяться найкращими практиками адаптації ветеранів у робоче середовище, підтримання ментального здоров’я команди, наймання в умовах кадрового голоду та використання інновацій в HR
Забронювати участь

Про причини такого рішення не повідомляється. Нагадаємо при цьому, що лише напередодні Данія оголосила, що передасть Україні значний пакет військової допомоги на суму біля 500 мільйонів євро: до нього увійшли радянські танки Т-72, БМП-2 та снаряди до артилерії.

Сам Зеленський у четвер повідомляв, що провів розмову з премʼєр-міністром Данії Метте Фредеріксен. За словами українського президента, вона стосувалася "наповнення нашої подальшої оборонної співпраці, збереження єдності у Європі та серед усіх наших партнерів і нашої Формулу миру".

Окрім цього, в п'ятницю глава держави вирішив звільнити посла у Греції Сергія Шутенка (указом №712) та постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євгенія Цимбалюка (указом №711).

Обидва були призначені ще попереднім президентом Петром Порошенком: перший - 3 вересня 2018 року, а другий - 29 квітня 2019 року. Цимбалюк раніше працював послом України в Кенії та у Танзанії, Руанді й на Коморах за сумісництвом.

Ще одним рішенням президента стало призначення указом №713 послом у Чилі Юрія Дюдіна. За Порошенка цей дипломат вже представляв інтереси України в цій країні, але як посол за сумісництвом, з базуванням в Аргентині. Окрім цих країн, він також відповідав за відносини з сусідними Парагваєм та Уругваєм. Звільнений Дюдін був незабаром після приходу Зеленського до влади - 19 липня 2019 року.

Нагадаємо, що в липні Зеленський звільнив Вадима Пристайка з посади посла у Великій Британії. Той перед цим назвав "нездоровим сарказмом" висловлювання президента у відповідь на заяву британського міністра оборони про нібито недостатність вдячності України за допомогу їй.

Також у липні Зеленський звільнив заступника міністра закордонних справ Андрія Мельника, що став відомив завдяки різким заявам на попередній посаді посла в Німеччині.