НБУ курс:

USD

41,77

--0,05

EUR

48,87

+0,07

Готівковий курс:

USD

41,75

41,68

EUR

49,20

49,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні поширюються фейки про перебої з електроенергією та "життя в екстрених умовах"

В Україні поширюються фейки про перебої з електроенергією та "життя в екстрених умовах"
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Українцям почали надходити фальшиві повідомлення нібито від ДСНС України про серйозні перебої з електроенергією та водопостачанням у Сумській області через російські авіаудари.

СПЕЦПРОЄКТ: ВЛАСНА СПРАВА

Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і  вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.

Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні

Дізнайтесь більше

Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації.

У цих повідомленнях йдеться про те, що електрика та вода будуть відсутні протягом трьох тижнів, а жителів закликають купувати необхідне для виживання в екстрених умовах.

Центр протидії дезінформації спростував ці заяви, підкресливши, що повідомлення є фейковими, а ДСНС не займалася такою розсилкою.

Більше того, акаунти, з яких надсилають ці повідомлення, видаляються через кілька годин, що вказує на організовану кампанію з дезінформації.

Такі фейки спрямовані на створення паніки серед населення, підрив довіри до офіційних джерел та дезорієнтацію українців під час війни. Центр закликає довіряти лише перевіреним джерелам інформації та ігнорувати непідтверджені повідомлення з сумнівних акаунтів.

Додамо, раніше українцям на пошти почали приходити електронні листи, начебто від імені Державної служби України з надзвичайних ситуацій, про ракетний обстріл Рівненської АЕС, який спричинив підвищений рівень радіації. 

Українців застерігають, що при отриманні подібних листів необхідно позначити його як спам та в жодному разі не переходити за вказаними в ньому посиланнями.

У разі, якщо все-таки перейшли за посиланням, потрібно звернутися до Кіберполіції.

Джерело фото: ua.depositphotos.com