- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В Україні запустили е-резиденство для іноземних підприємців
Україна оголосила запуск uResidency — цифрового сервісу, який дозволяє зареєструвати іноземцям бізнес дистанційно з будь-якої точки світу.
Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
За його словами, сервіс створений для полегшення ведення бізнесу. Він дозволяє відкрити ФОП швидко та без паперової бюрократії. Основними перевагами є автоматизована система сплати податків і звітності, яка не вимагає жодної фізичної взаємодії з державними установами.
Як стати е-резидентом
Стати е-резидентом України можна всього за кілька кроків: заповнити заявку через застосунок чи портал uResidency, після чого отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у консульстві. Податкова ставка для е-резидентів — лише 5%, що робить відкриття бізнесу в Україні вигідним.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uauResidency автоматизує всі аспекти звітності: банк самостійно нараховує податки та подає декларації. Таким чином, підприємці можуть уникнути витрат на бухгалтерські чи юридичні послуги, а система бере на себе всі рутинні завдання.
Е-резидентство ідеально для тих, хто прагне керувати бізнесом онлайн та вийти на європейський ринок.
Згідно з повідомленням, uResidency не лише залучить іноземних підприємців до української бізнес-сфери, а й принесе додаткові надходження до держбюджету через оподаткування е-резидентів. Це також сприятиме розвитку банківської системи, залученню інвестицій та популяризації України як цифрової держави.
Повідомляється, що на першому етапі програма доступна громадянам Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. Планується залучити близько 1 000 е-резидентів, а в майбутньому розширити доступ до більшої кількості країн. Перші е-резиденти вже відкрили банківські рахунки та успішно розпочали свій бізнес в Україні.
ПриватБанк приєднався до uResidency
Першим банком-партнером програми uResidency став ПриватБанк.
Іноземні резиденти зможуть відкрити спеціальний рахунок у ПриватБанку та вести бізнес через вебпортал “Приват24 для бізнесу”.
ПриватБанк виступатиме як податковий агент і замість е-резидентів автоматично заповнюватиме бухгалтерські документи.
“Ми з гордістю стали першим українським банком, що приєднався до цього амбітного та важливого державного проекту. (…) Можливості “Приват24 для бізнесу” дозволять нам масштабувати сучасні, клієнтоорієнтовані цифрові банківські сервіси на іноземні ринки,” – зазначили у банку.
Хто не може бути е-резидентом
Згідно з законодавством, е-резидентами не можуть бути:
- іноземці, які мають право на постійне проживання в Україні або є податковими резидентами України;
- особи без громадянства;
- особи, які одержують доходи з джерелом походження з України за товари, роботи, послуги (крім пасивних доходів);
- особи, які є громадянами, резидентами або особами, місцем постійного проживання (знаходження, реєстрації) яких є держави (юрисдикції), які не включені до переліку держав, громадяни або резиденти яких можуть набути відповідного статусу;
- громадяни України.
Зазначається, що електронне резидентство стане важливим джерелом додаткових надходжень до державного бюджету. За прикладом Естонії, яка реалізує аналогічний проєкт вже 10 років, Україна планує отримувати мільйонні податки від е-резидентів.
Нагадаємо, в жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №5270 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів, який передбачає впровадження інституту електронного резидентства.