НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Скільки спеціалістів в ІТ змінюють напрямки роботи - опитування

Скільки спеціалістів в ІТ змінюють напрямки роботи - опитування
Фото: Freepik

Літнє зарплатне опитування показало, що лише 24% ІТ-фахівців змінювали спеціалізацію хоча б раз, в середньому це відбувається 1,5 рази за кар'єру. Про це повідомляє Dou.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що чим довше працює фахівець, то більш імовірно, що він змінить напрям: якщо в перший рік роботи це стосується тільки 3% фахівців, то серед тих, хто працює понад 10 років в ІТ, таких уже 39%.

Згідно з результатами, найбільшу активність у зміні спеціалізації демонструють сисадміни, фахівці з DBA, Hardware Engineers, HTML-кодери та спеціалісти з підтримки. Понад 60% із цих професій змінили свої напрямки в ІТ.

Найменше змінюють свою спеціалізацію розробники, тестувальники, а також фахівці з HR, рекрутери, художники й аніматори — менше ніж 15% з них переходили у інші напрямки.

Серед тих, хто змінює спеціалізацію, розробники часто переходять до управління проєктами (26%), стають CTO, Directors of Engineering або CEO (19%), а також ідуть у Data Science/Data Engineering/ML/AI (17%) або DevOps (12%). Тестувальники частіше переходять до розробки (25%) або управління проєктами (29%).

Менеджмент проєктів і DevOps вважаються найбільш привабливими напрямами для переходу з інших ІТ-спеціалізацій. Значна частка DevOps-фахівців (39%) мають досвід роботи сисадмінами. Також 50% РМ та техрайтерів перейшли з інших ІТ-напрямків.

Найменш ймовірно переходять у нові спеціалізації ті, хто працює в QA, HR, дизайні та анімації, зокрема понад 80% фахівців залишаються у своїх напрямках.

Згідно з опитуванням, найбільша частка фахівців, які змінили спеціалізацію, спостерігається серед support-спеціалістів (78,3%), сисадмінів (84,1%) та фахівців з HTML (86,1%). У той же час найменше з них змінюють спеціалізацію, зокрема розробники (11,0%) та тестувальники (14,1%).

Нагадаємо, у 2024 році частка нових спеціалістів в українському IT зменшилася до рекордно низьких 24%, що є найнижчим показником за останні десять років. Окрім того, кількість айтівців, які планують емігрувати, зросла до 15%.