- Категорія
- Страхування
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Стало відомо, скільки полісів ОСЦПВ українці оформили у 2023 році
Протягом минулого року страхові компанії видали 7 743 732 страхових полісів ОСЦПВ (більш відомі, як "автоцивілка"). При цьому, 69,4% (або 5 372 761 полісів) була оформлена в електронному форматі.
Про це повідомили у Моторному (транспортному) страховому бюро України.
Згідно з повідомленням, більшість українських страхових компаній вже реалізують понад 90% своїх договорів ОСЦПВ в електронній формі, що підкреслює широке прийняття цифрових технологій в цій сфері.
Повідомляється, що в топ-10 страхових компаній за кількістю оформлених електронних полісів входять:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- Княжа,
- Оранта,
- ТАС,
-
PZU,
- USG,
- Альфа-гарант,
- Євроінс,
- VUSO,
- Оберіг,
- Guardian.
У страховому бюро очікують подальше зростання переходу від паперових до електронних полісів, що ще більше спростить процес їх оформлення.
До топ-5 СК, які мають більше 90% оформлених електронних полісів входять: PZU (98%), Credo (97%), VUSO (97,49%), INGO (98,43%), UNIQA (99,30%).
Повідомляється, що така тенденція спостерігається не лише на внутрішньому ринку. Міжнародні сертифікати страхування “Зелена картка” також переважно оформляються в електронному форматі, з показником більше 70%.
На останньому засіданні Генеральної асамблеї міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" (COB) було вирішено, що з 1 січня 2025 року електронні договори стануть легітимними в усіх країнах-членах системи, що засвідчує загальносвітову популяризацію цифрового формату страхування.
Варто додати, що поліс ОСЦПВ є обов'язковим видом страхування, який покриває відповідальність водіїв і діє один рік. Українське законодавство вимагає наявності такого страхування і фактично, без нього водію не можна виїжджати на дорогу.
Цей вид страхування забезпечує фінансове відшкодування для осіб, що стали причиною дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), дозволяючи компенсувати збитки, завдані автомобілю, власності, а також життю і здоров'ю потерпілих у ДТП. При цьому, цей поліс не захищає транспортний засіб винуватця аварії. Для захисту власного автомобіля в таких ситуаціях необхідно оформити поліс КАСКО.
Джерело фото: ua.depositphotos.com