НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

В Україні вдруге встановили WIM-комплекс на мосту для контролю за вагою вантажівок

В Україні вдруге встановили WIM-комплекс на мосту для контролю за вагою вантажівок
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

З 2 жовтня на автодорозі Р-62 у Чернівецькій області розпочне роботу новий WIM-комплекс (WIM 75) для автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм. Про це повідомляє Укртрансбезпека. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Комплекс розташований на ділянці км 22+400 – 22+600 і є другим в Україні, встановленим на мосту.

Наразі в Україні працюють 54 WIM-майданчики, які допомагають контролювати перевантаження транспортних засобів та покращувати безпеку на дорогах.

Додамо, що системи WIM (Weigh-in-Motion) можуть фіксувати порушення на високій швидкості руху транспорту. Комплекси використовують датчики, які вимірюють вагу, габарити та швидкість транспортного засобу в русі без необхідності його зупинки. Дані автоматично передаються до відповідних органів для подальшої обробки

Нагадаємо, що в Україні 22 травня 2022 року завершився період тестового режиму роботи WIM-комплексів, що вимірюють вагу великовантажних транспортних засобів. 

Водіям, які порушують габаритно-вагові норми, доведеться сплачувати штрафи відповідно до чинного законодавства.

Штрафи для водіїв, чиї транспортні засоби перевищують допустимі межі, виглядають наступним чином:

  • перевищення габаритно-вагових обмежень від 5 % до 10 %: 8,5 тисячі грн;
  • перевищення від 10 % до 20 %: 17 тисяч грн;
  • перевищення від 20 % до 30 %: 34 тисячі грн;
  • перевищення понад 30 %: 51 тисяча грн.

Для участі у дорожньому русі транспортних засобів із вагою або габаритами, що перевищують нормативні, необхідно отримати дозвільні документи. Їх видають у Центрах надання адміністративних послуг, відділах безпеки дорожнього руху управлінь патрульної поліції або представництвах Укравтодору.

Джерело фото: ua.depositphotos.com