Рада встановила гарантії повернення 100% сум банківських вкладів під час війни

Фото: Depositphotos
Фото: Depositphotos

Верховна Рада збільшила гарантії повернення банківських вкладів під час воєнного стану до 100% від суми вкладу. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк ("Голос"), за ухвалення відповідного законопроекту №5542-1 на засіданні 1 квітня проголосувало 298 депутатів.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Він також додав, що до схваленої парламентом редакції документа було також повністю включено норми законопроекту №7224 про функціонування ринків капіталу та організованих товарних ринків в умовах воєнного стану або під час особливого періоду.

Цей документ наділяє Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку необхідними повноваженнями та спрощує процедури прийняття нею регуляторних актів у такі періоди. За словами Желєзняка, який значиться основним автором законопроекту №7224, він подавався з метою прискорити продаж військових облігацій.

Нагадаємо, що прийнятий в цілому 1 квітня законопроект було внесено ще у травні 2021 року чотирма членами фінансового комітету Ради на чолі з його головою Данилом Гетманцевим. Тоді в ньому було запропоновано збільшити суму гарантованого відшкодування за вкладами утричі – з нинішніх 200 тисяч до 600 тисяч гривень. 30 червня документ було прийнято у першому читанні.

18 березня 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що "доручив знайти   таку законодавчу можливість, аби держава гарантувала 100% вкладів у банках”. Як незабаром з'ясувалося, це вирішили зробити шляхом модифікації попередньо ухваленого минулого літа законопроекту.

У свою чергу у Національному банку України та Фонді гарантування вкладів фізосіб повідомили, що вони ініціативу Зеленського підтримують. На думку профільних органів, 100% гарантія по депозитах фізосіб на період дії воєнного стану дасть впевненість українцям у збереженні їх заощаджень.

Зазначимо при цьому, що раніше, задовго до війни, Міжнародний валютний фонд рекомендував Україні збільшити максимальну гарантовану суму відшкодування за банківськими вкладами фізосіб лише у півтора рази - до 300 тисяч гривень.

Джерело фото: ua.depositphotos.com