- Категорія
- Креативні індустрії
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Приз Європейської кіноакадемії у фільму «Куди ти йдеш, Аїдо?» про масове вбивство боснійських мусульман. Кому ще вручили "європейський Оскар"
Головну нагороду "європейського Оскара", як називають премію Європейської кіноакадемії, здобула боснійська військова драма режисерки Ясмили Жбанич «Куди ти йдеш, Аїдо?». Картина розповідає про масову різанину в Сребрениці під час громадянської війни в Югославії. Тоді загинуло понад 8 тисяч мусульман.
Фільм «Куди ти йдеш, Аїдо?» , названий найкращим фільмом, отримав ще дві нагороди: за режисуру ( Ясміла Жбанич) та акторську премію за головну жіночу роль.
Сербська актриса Ясна Джуричич зіграла місцеву жительку Аїду, яка працює перекладачкою у миротворчому контингенті ООН. Бачачи, що, незважаючи на присутність "блакитних касок", напруга між сторонами конфлікту зростає, вона робить усе можливе, щоб урятувати чоловіка та синів, яким загрожує загибель.
У 1995 сербські підрозділи напали на зону безпеки ООН, внаслідок чого загинули понад 8 тисяч чоловіків і хлопчиків з числа боснійських мусульман. Міжнародний Гаазький трибунал кваліфікував як геноцид.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaРаніше «Куди ти йдеш, Аїдо?» був номінований на «Оскар-2020» як найкращий фільм іноземною мовою, але нагороду отримала стрічка «Ще по одній», яка також була визнана Європейською кіноакадемією найкращим фільмом 2020 року.
Наразі режисерка Ясміла Жбанич працює над екранізацією відеоігри The Last of Us для HBO.
Ентоні Хопкінс – найкращий актор («Батько»)
Приз у категорії «Кращий актор» отримав Ентоні Хопкінс, який зіграв головного героя в драмі французького режисера Флоріана Зеллера "Батько", яка розповідає про стару людину, яка страждає на деменцію. Раніше актор став володарем "Оскару" за цю роль.
Хопкінс зіграє у Зеллера у його новому фільмі «Син», який стане завершенням «сімейної трилогії», що включає стрічки «Мати» та «Батько».
Фільм "Батько" отримав ще одну нагороду за найкращий сценарій, який написав режисер фільму Флоріан Зеллер із Крістофером Хемптоном.
Найкращі комедія та анімація
Приз за найкращу комедію присуджено трагікомедії "Ніндзя-дитина" норвезької режисерки Інґвілд Све Флікке.
Найкращою анімацією названо датський анімаційний документальний фільм «Втеча» , знятий Йонасом Поером Расмуссеном.
"Втеча" отримала нагороду і в номінації "Найкращий документальний фільм". Претендентами на нагороду були ще чотири стрічки: українська картина «Бабин Яр» Сергія Лозниці, німецька "Пан Бахман та його клас" Марії Шпет, шведська «Найкрасивіший хлопчик у світі» Крістіни Ліндстром та «Приборкання саду» Соломі Джаші (Швейцарія, Німеччина) .
Нагорода кінокритиків у "Дівчата, яка подає надії"
Приз у секції European Discovery - Prix Fipresci присудили "Дівчині, яка подає надії". Американська драма з елементами чорної комедії є режисерським дебютом Еміральди Феннел. Головна героїня (Кері Малліган) мститься за свою найкращу подругу, яка стала жертвою зґвалтування.
Інші лауреати премії Європейської кіноакадемії
Найкращим коротким метром стала робота «Мій дядько Тудор» молдавської режисерки Ольги Луковникової, яка вже має «ведмедя» Берлінале.
Фільм «Велика свобода» Себастьяна Майзе переміг у категоріях «Найкращий оператор» та «Найкращий саундтрек». Дія драми «Велика свобода» розгортається у повоєнній Німеччині. У центрі історії – гомосексуаліст, який потрапив до в'язниці за свою орієнтацію.
У стрічки «Розтискаючи кулаки» росіянки Кіри Коваленко приз за найкращий монтаж. «Найкращий звук» - у норвезької стрічки «Невинні» , а «Найкращі візуальні ефекти» у ісландського «Ягнята» .
"Природне світло" нагородили за роботу художника-постановника. «Аммоніт» та «Титан» стали володарями нагород у секціях «Найкращі костюми» та «Найкращі зачіски та макіяж».
Приз за інноваційну розповідь отримав британський режисер Стів МакКвін за серіал "Топорик" .
Премія Європейської кіноакадемії / European Film Awards – одна з найпрестижніших нагород у галузі кіно.
Заснована у 1988 році у Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для просування європейського кінематографу.
Переможців визначають за підсумками голосування понад 4200 членів кіноакадемії.
Цього року, як і минулого, через пандемію церемонія нагородження пройшла у гібридному форматі