- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
НБУ тимчасово скасував вимогу надавати документи для вивезення валюти з України
Національний банк України ухвалив рішення на час воєнного стану скасувати вимогу до громадян, які перетинають державний кордон, надавати документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків та придбання банківських металів.
Про це повідомила прес-служба НБУ.
Раніше такі документи потрібно було обов'язково надати у разі перевезення за кордон валютних цінностей вартістю понад 10 тисяч євро (в еквіваленті). Водночас, зберігається вимога декларувати такі цінності.
Нацбанк також дозволив банкам купувати готівкову гривню в іноземних фінансових установ за безготівкову іноземну валюту обсягом до 1 мільйона євро на день або в іншій валюті в еквіваленті.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЧастково НБУ дозволив переказувати в Україну гроші з РБ та РФ. Ідеться про випадки коли гроші надходять від резидентів цих країн або з рахунків осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти РФ або РБ.
Ці гроші можуть надходити виключно на рахунок НБУ, створеного для допомоги Збройним силам України, на рахунки державних органів, які створили для гуманітарної допомоги в Україні. Крім того, до списку винятків потрапили перекази на рахунки резидентів у банках щодо операцій з експорту продуктів.
"Крім того, Національний банк дозволив українцям здійснювати операції з перерахування коштів в іноземній валюті на рахунки Кабінету міністрів України, міністерств та інших державних органів України, зокрема на рахунок, створений для гуманітарної допомоги Україні", - додали в НБУ.
Також з 1 березня 2022 замість повної заборони на видачу готівки з рахунку клієнта в іноземній валюті встановлено обмеження обсягом до 30 тисяч грн на день.
Національний банк передбачив можливість використання платіжних карток за кордоном для розрахунків та переведення в готівку, додавши їх до переліку винятків до заборони, що стосується здійснення транскордонних переказів валютних цінностей з України.