- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
"Нафтогаз" буде змушений просити грошей із бюджету, щоб закупити газ на наступний опалювальний сезон, — Коболєв
Для проходження наступного опалювального сезону "Нафтогазу" потрібно імпортувати близько 8 мільярдів кубометрів газу. Про це колишній голова правління Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив в інтерв'ю виданню Forbes.
"Нафтогаз" зараз почав імпортувати газ, незважаючи на всі розмови, що газу є достатньо. Велика зона ризику – це березень. Холодний березень може змусити бізнес "прикручувати" — обходитись меншою кількістю газу", — сказав Коболєв.
За його словами, Мінфіну доведеться виділити компанії значну суму, а наступної зими "Нафтогазу" потрібно імпортувати близько 8 мільярдів кубометрів.
"Точніша цифра стане зрозумілою наприкінці опалювального сезону. Навесні ціна має відкотитися, і можна буде купувати газ не за $1000, а за $500-600. Де вони знайдуть стільки грошей, щоб відновити запаси газу наступного року? Я про це навіть думати не хочу — страшно. Швидше за все, доведеться просити у держави", — стверджує колишній глава "Нафтогазу".
При цьому він скептично поставився до ідеї отримати доступ до туркменського енергоносія.
"Росіяни туркменський газ не пустять. Їм просто невигідно — скоротиться їхня частка ринку. Це все казки для начальників, щоб вони вірили у світле майбутнє", — упевнений Коболєв.
Альтернативою він вважає пустити туркменський газ у газопровід TANAP, що проходить через Туреччину. Але для цього потрібно побудувати ще один газопровід. Тоді вдасться в обхід Росії отримати доступ до туркменського газу.
Нагадаємо, незалежно від наявності транзиту природного газу з Росії, Україна може імпортувати 27 млн кубометрів зі Словаччини та 8 млн кубометрів з Угорщини.
При цьому колишній спеціальний представник Держдепу США з питань України у 2017-2019 роках Курт Волкер заявив, що у довгостроковій перспективі США можуть замінити РФ на ринку газу в Європі, але Україна здатна видобувати більше власного газу.