- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Український супутник Січ-2-30 вийшов на зв'язок, після незначних неполадок
Внаслідок кластерного пуску 13 січня ракета-носій Falcon 9 вивела український супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-30" на розрахункову орбіту. Станом на 27 січня зв'язок з апаратом встановлено, підтвердили у КБ "Південне".
Як стало відомо, відразу ж після відділення космічного апарату з ним було встановлено зв'язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.
При цьому через низку зовнішніх факторів виникли неполадки зі зв'язком у перші дні виходу "Січ-2-30" на орбіту. Саме про ці труднощі повідомляв колишній позаштатний радник голови Державного космічного агентства Андрій Колесник, коли повідомляв, що з супутником "Січ-2-30" немає стійкого або зовсім ніякого зв'язку.
У КБ "Південне" підтвердили, що під час перших сеансів на робочі поверхні сонячної батареї потрапляло лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під малим кутом. Поєднання цих факторів спричинило негативний вплив на енергетичний баланс апарату, пояснили в бюро.
"Закладені на етапі розробки та створення космічного апарату інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили "Січ-2-30" провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність в енергозберігаючому режимі", - наголосили в КБ "Південне".
За результатами наступних сеансів зв'язку відмови бортової апаратури не виявлено, додав у бюро.
Нагадаємо, компанія SpaceX Ілона Маска запустила у космос український супутник "Січ-2-30" 13 січня.
Призначення супутника "Січ-2-30" – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійного лиха. Тобто, це супутник для цивільних завдань, розповіли в Державному космічному агентстві України.