Німеччина затримує передачу Україні зенітних самохідних установок Gepard

Німеччина затримує передачу Україні зенітних самохідних установок Gepard

Німеччина затримує передачу зброї Україні через непорозуміння між урядами країн. Йдеться насамперед про німецькі зенітні самохідні установки Gepard.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це пише німецьке видання "Welt".

Наприкінці квітня Міноборони Німеччини заявило про плани передати Україні 50 зенітних самохідних установок Gepard виробництва компанії Krauss-Maffei Wegmann (KMW).

Як повідомляє Welt із посиланням на джерело в українських урядових колах, німецький уряд не поінформував Київ, що йшлося про те, що уряд України має замовити Gepard у KMW. Керівництво України орієнтувалося те що, що отримає установки від німецького уряду.

У Берліні стверджують, що від самого початку йшлося про те, що Київ замовить установки у виробника, а уряд Німеччини лише дає дозвіл компанії здійснити такі поставки.

Станом на сьогодні, як пише Welt, у Міноборони Німеччини "не знають, коли анонсовані "Гепарди" будуть поставлені в Україну".

Нагадаємо, постачання систем Gepard Україні обговорювалися вже давно. Компанія KraussMaffei Wegmann (KMW) ще в лютому оголосила, що має близько 50 одиниць зброї, яку можна поставити в Україну. Відповідна пропозиція була зроблена федеральному уряду.

Зазначимо, Gepard - німецька зенітна самохідна установка. Вона призначена для прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих дальностях від 100 м до 4 км та на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350-400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 метрів з місця, з короткою зупинкою та в русі. Експлуатується з 1976 року.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше публічно заявляв про відмову Німеччини передавати Україні важке озброєння для відображення російської агресії, за що критикувався не лише в українському суспільстві, а й з боку німецької опозиції в особі Християнсько-демократичного союзу.

Як повідомлялося раніше, німецька збройова компанія Rheinmetall незабаром зможе поставити Україні перші БМП Marder. Для цього потрібне лише відповідне рішення уряду Німеччини.