- Категорія
- Суспільство
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Що робити та куди бігти, коли атакують з повітря: карта бомбосховищ у Києві
Ще вранці у Києві оголосили повітряну загрозу через вторгнення Росії до України. Київська міська державна адміністрація рекомендувала жителям та гостям столиці у разі включення сирен одразу ж слідувати в укриття.
Загалом на сьогоднішній день у Києві є понад 500 укриттів біля об'єктів критичної інфраструктури (наприклад, метро) та майже 4500 притулків подвійного використання, тобто ті, що у мирний час використовуються. Це можуть бути підвали житлових будинків, підземні паркінги тощо.
Крім того, в означених місцях можуть функціонувати аптеки, спортзали, магазини або кафе. Однак за умов військового стану, коли є загроза, власники або орендарі зобов'язані приймати у своїх приміщеннях населення.
Адреси найближчих бомбосховищ можна дізнатись на карті КМДА, яку регулярно оновлюють. Крім точок там зазначений і тип укриття: підвал, підземний паркінг, підземний перехід, станція метро, а також чи облаштований там пандус.
Минулого року в Києві розробили та спроєктували нову систему оповіщення за 11 млн грн, тому у разі надзвичайної ситуації київська влада стверджує, що негайно оповістить людей і дасть чіткий інструктаж. Киянам радять:
- Заздалегідь дізнатися про місце розташування укриттів.
- Слухати сигнали сирен або гучномовців.
- Стежити за інформацією на радіо- або телеканалах місцевої влади, або ж на їх сторінках у соцмережах: Facebook КМДА, Facebook Віталія Кличко, Telegram Віталія Кличка.
- Уважно прослухати/прочитати повідомлення про надзвичайну ситуацію та порядок дій для населення.
- Чітко виконувати розпорядження рятувальних служб.
- При евакуації не забути відключити електрику та перекрити газ.
- Взяти з собою необхідні речі (документи, теплий одяг, ліки) — так звану "тривожну валізу" та йти до укриття або пункту евакуації.