Кібератака на держоргани: втрачено доступ до зовнішніх ресурсів МТСБУ

Фахівці Держспецзв'язку разом із колегами з інших органів продовжують розслідувати кібератаку на державні інформаційні ресурси
реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений. Фото: Pixabay

В результаті кібератаки на державні сайти було втрачено доступ до зовнішніх інформаційних ресурсів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

Як повідомляє dev.ua з посиланням на відомство, реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не пошкоджений.

"Вже найближчим часом він має відновити свою роботу, для чого фахівці МТСБУ розгортають нову "чисту" інформаційну інфраструктуру", – йдеться у повідомленні.

Фахівці Держспецзв'язку разом із колегами з інших органів продовжують розслідувати кібератаку на державні інформаційні ресурси, що сталася в ніч із 13 на 14 січня.

Нагадаємо, 14 січня хакери атакували низку сайтів українських міністерств. В результаті перестали працювати веб-сторінки Міносвіти, МЗС, ДСНС, Кабміну.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що хакери атакували 70 сайтів державних органів, 10 з яких піддалися атаці, але їх контент не був змінений, витоку персональних даних також не було і не могло бути, це не реєстри.

Пізніше Мінцифри офіційно заявило, що "всі докази вказують на те, що за найбільшою за 4 роки кібератакою на сайти українських держструктур стоїть Росія".

Згодом радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що США дадуть "належну відповідь" Росії, якщо отримають докази того, що саме ця країна стоїть за недавніми атаками хакерів на державні сайти України.