Кабмін виділив 16,6 млрд на забезпечення безпеки авіаперельотів

13 лютого Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення Мінінфраструктури 16,6 млрд грн із резервного фонду Державного бюджету України для забезпечення безпеки польотів повітряних суден у повітряному просторі країни.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє пресслужба Мінінфраструктури, рішення було ухвалено за погодженням із бюджетним комітетом Верховної Ради України.

"Обсяг резервного фонду Держбюджету збільшено на 16,6 млрд грн. Кошти зберігатимуться на окремому ексроу-рахунку Міністерства інфраструктури України та, у разі потреби, використовуватимуться для забезпечення безпеки польотів в Україні для страхових компаній, компаній-перестраховиків, лізингових компаній та авіаперевізників ", - йдеться у повідомленні.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, виділені гроші покривають страхові випадки для щонайменше 23 повітряних суден.

"В черговий раз наголошу, що підстав для паніки немає, українське небо залишається відкритим, більшість польотів у та з України здійснюються в штатному режимі. Ми на постійному зв'язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для попередження будь-яких можливих кризових ситуацій", – заявив Кубраков.

У Мінінфраструктури додали, що після врегулювання та нормалізації зовнішньополітичної ситуації невикористані гроші будуть направлені до державного бюджету.

У свою чергу нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі написав, що рішення про виділення грошей на страхування лізингу літаків Бюджетний комітет Ради підтримав одноголосно.

"Представники Кабміну повідомили, що переговори ведуться зі SkyUP, МАУ та Bees (українські авіакомпанії). Було сказано, що саме ці компанії отримали від своїх лізингодавців попередження, що 14 лютого – останній день перебування їх бортів в Україні. Сьогоднішнє рішення має допомогти", – написав Желєзняк.

Раніше народний депутат Олексій Гончаренко заявив про можливе закриття повітряного простору України 14 лютого о 16.00. За його словами, це пов'язано з тим, що страхові компанії припиняють страхувати цивільні літаки.

У Мінінфраструктури запевняють, що повітряний простір України не закриватимуть, а інформація про закриття не відповідає дійсності.

Раніше швейцарська авіакомпанія Swiss, австрійська Austrian Airlines та нідерландська KLM відмовилися від нічної стоянки у Києві на тлі повідомлень про можливий напад Росії на Україну.