НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Латвія поставить в Україну броньовані машини, закуплені у Британії

Латвія поставить в Україну броньовані машини, закуплені у Британії
Латвія поставить в Україну броньовані машини CVR

Латвія передасть Україні бойові розвідувальні гусеничні броньовані машини CVR(T), закуплені у Великої Британії.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише видання Delfi.

З міркувань оперативної безпеки Міноборони не розголошує конкретну кількість машин, які будуть передані.

Контракт на поставку CVR(T) між Латвією та Великою Британією було підписано у 2014 році, і з того часу модернізовано 116 одиниць техніки з 123 придбаних. Латвія також очікує завершення процесу відбору нових бойових машин піхоти для переозброєння своєї мотопіхотної бригади.

Про бойові машини CVR

Це серія легких броньованих машин, розроблених у 1960-х роках компанією Alvis. Вони призначені для виконання різноманітних бойових завдань, включаючи розвідку, перевезення військ, командування та протитанкову оборону.

CVR(T) мають легку броню з алюмінієвого сплаву, що робить їх швидкими та маневреними. Ці машини використовувались у багатьох військових конфліктах, включно з Фолклендською війною та війною в Перській затоці. У Латвії CVR(T) служать для оснащення піхотних підрозділів і пройшли модернізацію, яка включає оснащення протитанковими ракетами Spike.

Наразі Україна отримала кількадесят машин CVR(T) як міжнародну технічну допомогу від Великої Британії.

Раніше Латвія заявляла, що щорічно надаватиме військову підтримку Україні в розмірі 0,25% свого ВВП до 2026 року. За цей час країна вже передала Україні різноманітні види озброєнь, включно з вертольотами та самохідними гаубицями, закупленими в Австрії.

Додамо, Міністерство оборони Латвії завершило масштабну закупівлю безпілотників для України, яка включає постачання 1400 дронів від латвійських виробників.