НБУ курс:

USD

41,36

+0,04

EUR

46,01

+0,21

Готівковий курс:

USD

41,60

41,50

EUR

46,15

46,00

Аграрії отримали майже 91 млн грн компенсації за придбану сільгосптехніку від українських виробників

Лозівські машини
Фото: "Лозівські машини"

90,9 млн грн виплатили  банки аграріям за програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

У відомстві зауважують, що ця урядова програма має велику популярність серед аграріїв і українських виробників та демонструє реальні результати.

Зокрема, компенсацію отримали:

  • за квітень – понад 220 тис. грн (3 аграрії);
  • за травень – понад 18,6 млн грн (93 аграрії);
  • за червень – майже 72,2 млн грн (204 аграрії).

Загалом за три місяці дії програми 300 сільгосппідприємств придбали 460 одиниць техніки та обладнання українського виробництва на суму 435,5 млн грн.

За даними, отриманими від уповноважених банків, за липень планується виплатити аграріям майже 62 млн грн часткової компенсації вартості за придбання с/г техніки та обладнання українського виробництва.

Як отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання,  агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Цього року на реалізацію програми в бюджеті передбачено 1 млрд грн. 

За розрахунками Мінекономіки, підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв.

Програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва в Україні стартувала 8 квітня.

Експерти високо оцінюють її перспективи як рушія для створення потужного українського машинобудівного кластера, проте висувають і ряд зауважень, які варто було б проробити уряду та Мінекономіки. Детальніше про це читайте в статті  Delo.ua.