- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Фермери Іспанії вимагають встановити контроль над ввезенням зерна з України
Організація Unión de Uniones, що захищає інтереси фермерів в Іспанії, закликає знайти рішення щодо збільшення імпорту зернових з України, який зростає. Про це повідомляє пресслужба Unión de Uniones.
Зазначається, що 25 вересня в порту Сантандер в Іспанії відбудеться мітинг з вимогою встановити контроль над українським імпортом, який призводить до падіння цін на зернові в країні.
Додамо, що 23 вересня, подібний протест відбувся біля будівлі Європейського Союзу в Мадриді.
У Unión de Uniones протестує проти зростання імпорту зернових, особливо з України, та закликає Єврокомісію зменшити його, щоб уникнути банкрутства фермерів. Зазначається, що імпорт українських зернових зріс до майже 8,4 млн тонн у 2023 році та близько 6,5 млн тонн у першій половині 2024 року.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Іспанія отримує більше ніж половину українських зернових, що постачаються до ЄС, і робить це за дедалі нижчими цінами", — наголошує Unión de Uniones.
Організація Unión de Uniones вказує на цей фактор як визначальний для падіння цін на зернові в країні, яке з травня 2022 року склало 45%.
Крім того, Unión de Uniones закликає адміністрації проаналізувати націнки на окремі продукти, виготовлені з зернової сировини.
"Неприпустимо, що в той час, як зернові подешевшали на 45%, а електроенергія – на 70%, корми для тварин подешевшали лише на 30%, а хліб подорожчав на 9%", - йдеться у повідомлені.
Вони також закликають до впровадження допомоги для компенсації фермерам і тваринникам, які постраждали внаслідок цієї ситуації.
Нагадаємо, що подібні протести також проходили у Польщі, де фермери блокували пункти пропуску на польських кордонах.
Проблема полягала в зростанні імпорту українських зернових, що негативно впливало на ціни на зерно в Польщі. Фермери стверджували, що це створювало несправедливу конкуренцію, адже українське зерно постачалося за нижчими цінами, що загрожувало їхньому бізнесу та фінансовій стабільності.