- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Китай зменшує закупівлю українського ячменю: експорт буде удвічі меншим
На українському ринку ячменю відбуваються суттєві зміни, які впливають на експортні перспективи. Станом на 19 серпня експорт цієї зернової сягнув 315 тис. тонн, але попередні прогнози на вересень викликають занепокоєння трейдерів та аграріїв.
Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради з посиланням на аналітичний відділ сільськогосподарського кооперативу ПУСК.
Погіршення перспектив українського експорту
Зазначається, що обсяги контрактів на серпень складають 600 тис. тонн ячменю, тоді як на вересень законтрактовано лише 280 тис. тонн, що майже вдвічі менше.
Основною причиною цього, як підкреслюють аналітики, є зменшення попиту з боку Китаю, який раніше забезпечував понад половину українського експорту ячменю.
"Китайський фактор грає тут значну роль, оскільки Китай раніше забезпечував 55-56% в географічній структурі українського експорту ячменю. Китай, за очікуваннями, вже не буде так активно повертатись до української зернової, а, ймовірно, переключиться на австралійський ячмінь, який почнуть отримувати в грудні-січні", - зауважують аналітики.
Вони прогнозують, що без китайських контрактів щомісячний експорт українського ячменю не буде перевищувати 300 тис. тонн.
Китайський фактор
За даними аналітиків, таке скорочення попиту з боку Китаю вже починає відчуватися на внутрішньому ринку.
"Деякі трейдери вже зупиняють прийом ячменю, переключаючись на інші культури, такі як кукурудза," - повідомляють у ПУСК.
Аналітики наголошують на великій кореляції між ринками ячменю та пшениці, тому прогнозують, що очікуване здорожчання пшениці може сприяти і зростанню цін на ячмінь.
Наразі умовні ціни на ячмінь поки тримаються у діапазоні $170-172 за тонну.
"Можна очікувати, що ринок пшениці “підтягне” за собою ринок ячменю. Тож до кінця серпня - початку вересня можливе певне збільшення цін на ячмінь. Але вже з вересня ячмінь може стати більш нішевою культурою”, - підкреслюють у ПУСК.
Зауважимо, за даними Мінагрополітики цього року аграрії зібрали 5,5 млн тонн ячменю, а пшениці 21,7 млн. тонн.
За прогнозами Української зернової асоціації потенційний експорт ячменю в 2024/2025 МР можна очікувати на рівні близько 2 млн тонн (2,5 млн тонн минулого року).