НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Немає підстав для заборони імпорту української агропродукції – Мінсільгосп Чехії

зерно, поле
Фото: Pixabay

Перевірки чеськими контролюючими органами зерна, м'яса і яєць з України не виявили жодного незадовільного зразка. У Чехії немає підстав для заборони імпорту цих продуктів, як це зробили Польща, Словаччина та інші країни.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив міністр сільського господарства Зденек Некула, передають Česke Noviny.   

До заяви приєднались директори Державної інспекції сільського господарства і продовольства (SZPI), Державної ветеринарної адміністрації (SVS) та Центрального інституту сільськогосподарської інспекції та випробувань.

Некула нагадав, що кожен зразок імпортованих продуктів харчування аналізується на наявність понад 400 залишків діючих речовин. В основному це тести на наявність мікотоксинів або залишків пестицидів, також всі зразки перевіряються на важкі метали, такі як свинець або кадмій.

За останні тижні Інспекція сільського господарства і продовольства взяла 30 зразків зернових і борошна, більшість з яких - пшениця.

Ветеринарна адміністрація провела 16 перевірок й гарантує, що продукти харчування на чеському ринку є безпечними для здоров'я. Цього року до Чехії з України вперше були ввезені звичайні столові яйця, які раніше не імпортувалися.

Некула зазначив, що останнім часом з'явилося багато дезінформації на тему імпорту сільськогосподарської продукції з України. Він нагадав, що було імпортовано лише 4 000 тонн пшениці, що становить менше однієї десятої відсотка від внутрішнього виробництва. Він назвав популістськими пропозиції щодо введення Чехією заборони на імпорт з України.

Наступного тижня Некула обговорить з міністрами сільського господарства ЄС загальноєвропейське рішення ситуації, коли дешеве зерно з України потрапляє на ринок ЄС і спрямовується переважно до країн, що не входять до ЄС.

Міністр зазначив, що українське зерно є спокусливим для спекулянтів через його значно нижчу ціну, через що його "викачують" у сусідні з Україною країни. Раніше міністерство заявляло, що з початку війни в Україні до ЄС було ввезено в 10 разів більше української пшениці, ніж зазвичай, - 3,526 мільйона тонн. Некула заявив, що близько третини цієї кількості залишилося в Польщі. Він також підтвердив важливість збереження маршрутів солідарності, і Чехія підтримує їх продовження ще на один рік. Ці маршрути були призначені для експорту зерна переважно до країн, що не є членами ЄС, таких як Північна Африка.

Нагадаємо, Польща не обмежуватиме перелік українських продуктів, які перевозитимуться транзитом через її територію, й польська сторона контролюватиме транзит відповідно до правил, які вона встановить. За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, зараз ведуться переговори за участю Єврокомісії стосовно імпорту української агропродукції в країни Східної Європи. Міністр наголосив, що українські фермери розуміють своїх колег за кордоном  і хочуть, щоб усім було комфортно працювати разом.