"Інформатаки проти української банківської системи йдуть із РФ, тому потрібно дотримуватися інформаційної гігієни", - АУБ

"Інформатаки проти української банківської системи йдуть із РФ, тому потрібно дотримуватися інформаційної гігієни", - АУБ

Голова Асоціації українських банків Андрій Дубас констатує, що вітчизняні фінустанови вже тривалий час зазнають інформаційних атак від країни-агресора. Про це він повідомив у коментарі кореспонденту Delo.ua.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Початок хвилі ми почали бачити до початку широкомасштабної агресії РФ, ще в січні. І вона не спинилася після 24 лютого. Зазначу, що атакують усі банки. І великі, і не дуже, і з державним капіталом, і приватні з вітчизняними акціонерами, і з закордонними власниками. Безперечно, ці інформаційні вкидання інспіровані з боку держави-агресора", - сказав А. Дубас.

Він підкреслив, що метою інформаційних диверсій була і є стабільність української банківської системи, яка встояла навіть у найкритичніші дні війни.

"Національний банк України, Асоціація українських банків і банки спрацювали блискавично, і банківська система встояла. Наразі банківська система є високоліквідною і готовою до викликів", - зазначив очільник АУБ.

Пан Дубас підкреслив, що не коментує ситуації з конкретними банками, але указав на відмінності в характері інформаційних диверсій щодо різних фінустанов.

"Якщо йшлося про великі чи державні банки, то намагалися злякати зміною умов обслуговування чи то роздмухували невеликі технічні негаразди. Причому намагалися подати інформацію в апокаліптичному тоні. Коли атакували відносно невеликі установи – зачіпали питання акціонерів. Причому фейки, які вкидали в інфопростір, були часто старі й давно спростовані", - вказав голова АУБ.

Нагадаємо, що за останні місяці в телеграм-каналах у явно істеричному тоні подавали інформацію щодо припинення кредитних канікул, які великі фінустанови, як-от: державний "ПриватБанк» чи то приватний monobank - запроваджували в перші місяці масштабної агресії РФ. Крім того, на маловідомих інтернет-ресурсах поширювалася інформація про начебто проблеми в акціонерів невеликих фінустанов. Яскравим прикладом може бути історія з фейковими публікаціями щодо Альянс Банку з покликанням на нібито європейське медіа. Їх публічно спростувала Голова правління Альянс Банку, Юлія Фролова.

"Я закликаю кожного громадянина відфільтровувати інформацію, яка йде з неперевірених джерел. Усі ці списки нібито неспроможних банків, що виникають там і тут в анонімних джерел, – фейк. Нагадаю, що в червні заступник голови НБУ Ярослав Матузка повідомив, що жоден український банк не є в статусі проблемного", - сказав А. Андрій Дубас.

Очільник АУБ рекомендує кожному українцю дотримуватися інформаційної гігієни, особливо коли йдеться про фінансові питання.

"По-перше, завжди перевіряти джерела інформації. Слідкувати за повідомленнями НБУ та самих банків і уважно їх читати. По-друге, звертайтеся безпосередньо до банків. Особливо, якщо у вас там є персональний менеджер. Будь-який клієнт банку може звернутися до фінустанови і з перших рук з’ясувати, чи може він покласти гроші на депозит, чи зняти їх. І, враховуючи це, ухвалювати рішення", - підкреслив співрозмовник видання.

Він нагадав, що метою ініціаторів інформаційних диверсій є саме паніка, тож, не треба грати на руку агресору.