- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Сповільнення інфляції у річному вимірі на споживчому ринку призупинилось
Інфляція на споживчому ринку у квітні 2024 року порівняно із березнем 2024 року становила 0,2%, з початку року – 1,4%. Базова інфляція у квітні 2024 року порівняно із березнем 2024 року становила 0,7%, з початку року – 2,5%. При цьому у квітні, як і в березні, річний показник становив 3,2% після прискорення на 4,3% у лютому.
Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
Згідно зі статистикою, у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,3%. Найбільше (на 19,2%) подешевшали яйця. На 2,4–0,3% знизилися ціни на цукор, сало, продукти переробки зернових, овочі, молоко. Водночас на 1,2–0,6% зросли ціни на яловичину, масло, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої, хліб, соняшникову олію, кисломолочну продукцію, фрукти.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,3%.
Одяг і взуття подорожчали на 0,9%, у т.ч. взуття – на 1,3%, одяг – на 0,5%.
Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,4% відбулося в першу чергу за рахунок підвищення цін на фармацевтичну продукцію на 1,9%.
Ціни на транспорт зросли на 2,1% в основному через подорожчання палива та мастил на 3,7%.
Зауважимо, у березні річний показник становив 3,2% після прискорення на 4,3% за підсумками лютого. Таким чином, інфляція знаходиться на мінімальному рівні за 42 місяці, передає Forbes.
Додамо, що Нацбанк прогнозує зростання цін на сирі продукти харчування у другому півріччі 2024 року.
Нагадаємо, що у січневому прогнозі Нацбанк України очікував інфляцію 5% на березень. 25 квітня НБУ покращив свої очікування, щодо індексу споживчих цін у 2024 році з 8,6% до 8,2%.
"Враховуючи кращу фактичну інфляційну динаміку та поліпшення інфляційних очікувань, прогноз інфляції на кінець цього року знижено з 8,6% до 8,2%", – розповів глава НБУ Андрій Пишний на брифінгу щодо рішення Правління з монетарної політики.
Очікується, що за підсумками 2026 року інфляція ще більше сповільниться – до 5%.
Більш детально про те, як низька інфляція впливає на економіку, читайте у статті Delo.ua "Рекордно низька інфляція: як це впливає на економіку і що дорожчатиме до кінця року".
Фото: ua.depositphotos.com