Ціни на газ у Європі перевищили 2,5 тис. доларів за тисячу кубометрів

Ціни на газ у Європі перевищили 2,5 тис. доларів за тисячу кубометрів

Ціни на газ на Нідерландському хабі TTF перевищили 2,5 тисячі доларів за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані біржі ICE Futures.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

16 серпня, о 6:18 котирування досягли значення 234,5 євро за МВт, що відповідає ціні 2 521 долар за тисячу кубометрів.

Пізніше о 6:50 котирування просіли до значення 231 євро за МВт або 2483 долари за тисячу кубометрів.

Динаміка котирування газу на нідерландському хабі TTF. Дані ICE Futures.

Нагадаємо, 26 липня Ціни на газ на Нідерландському хабі TTF перевищили 2 тис. доларів за тисячу кубічних метрів на тлі новин про зниження постачання газу газопроводом "Північний потік-1".

Нагадаємо також, 25 липня в "Газпромі" заявили, що у зв'язку із закінченням терміну міжремонтної експлуатації ще однієї турбіни на газопроводі “Північний потік-1”, компанія має намір зупинити турбіну та знизити прокачування газу газопроводом до 33 куб. м на добу.

Раніше Канадський уряд вирішив повернути росіянам турбіну компресорної станції "Портова", яку раніше було заарештовано через санкції. Через арешт цієї турбіни в середині червня, а також проблеми з другою турбіною (яку за техрегламентом теж потрібно ремонтувати в Канаді) "Газпром" знизив прокачування газу по "Північному потоку-1" до 67 млн куб. м на добу за проектної потужності 167 млн куб. м. на добу.

Кремль не приймав турбіну назад і попросив у компанії Siemens відповідні документи від влади Канади. Після того, як німецька компанія такі документи надала в "Газпромі" сказали, що документи "не знімають раніше зазначених ризиків і викликають питання", а також попросили надати додаткові документи щодо виведення турбіни з-під санкцій.

У свою чергу, німецька компанія Siemens   заявила, що турбіна з Газопроводу "Північний потік-1", яка була раніше арештована в Канаді, а пізніше виключена з-під арешту, готова до відправки, проте російський газовий монополіст "Газпром" поки не надав необхідні митні документи для відправки турбіни до Росії .