Ця зима буде важчою, ніж попередня – голова ДТЕК

Ця зима буде важчою, ніж попередня – голова ДТЕК
Фото: пресслужба компанії

Голова енергохолдингу ДТЕК Максим Тімченко передбачає, що ця зима стане важчою, ніж минула, через імовірні масовані обстріли енергосистеми російськими військами. Проте він підкреслює, що і військові, і енергетики готові реагувати на цю загрозу.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ця зима, напевно, буде важчою за минулу. Готуємося не тільки ми, а й наші вороги. Думаю, удари будуть інтенсивнішими. Крім того, у нас через попередні обстріли менші резерви потужності", - сказав він на пресконференції в середу.

Тим не менш, Тімченко зауважив, що, навіть якщо систем протиракетної оборони може бути недостатньою для захисту всіх енергооб'єктів, ситуація з ППО все одно поліпшилася у порівнянні з минулим роком.

"З іншого боку, ми набули великого досвіду, і навіть для ситуацій, подібних до того, що відбулося 23 листопада (блекаут - ЕР), ми знайшли рішення", - підкреслив голова енергохолдингу.

Зауважимо, українські екіпажі протиповітряної оборони вдаються до новітніх та покращених систем озброєння, намагаючись запобігти повторенню минулорічного сценарію, коли Україна поринула у темряву після російських ракетних атак по енергосистемі.

Майже половина енергетичної системи України була пошкоджена російськими атаками минулої зими, коли Москва завдала ударів по електростанціях і трансформаторам крилатими ракетами та безпілотниками іранського виробництва Shahed. 

Під час Ставки верховного головнокомандувача президент Володимир Зеленський доручив військовим вживати всіх необхідних заходів для захисту цієї інфраструктури від російських атак.