- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Для безперебійної роботи світлофорів під час відключень у Києві потрібно до 4 мільярдів гривень
Для підключення світлофорів у Києві до ліній критичної інфраструктури, знадобиться декілька років і бюджет від 2 до 4 мільярдів гривень.
Про це повідомила Київська міська рада, у відповідь на петицію громадян.
Згідно з повідомленням, це пов'язано зі складністю проведення організаційно-технічних заходів, таких як розробка проєктно-кошторисної документації, погодження проєктів із відповідними органами, прокладання нових ліній електроживлення та відновлення благоустрою територій.
Світлофори належать до третьої категорії електроприймачів за надійністю електропостачання, що робить їх більш вразливими до відключень. Для переведення світлофорів на першу категорію, необхідну для безперебійної роботи під час знеструмлень, потрібні зміни в державних будівельних нормах (ДБН), що не належить до компетенції Київради.
У міськраді зазначають, що замість підключення світлофорів до ліній критичної інфраструктури, наразі в Києві встановлено понад 280 шаф резервного живлення. Ці шафи забезпечують роботу світлофорів до 24 годин у разі відключення електроенергії, а їх заряд триває до 5 годин. У 2024 році було встановлено ще 77 таких пристроїв.
Київрада додає, що продовжує роботу над питанням підвищення надійності світлофорів, однак масштабна реалізація проєкту, що передбачає підключення всіх світлофорів до першої категорії електропостачання, потребує значних змін у законодавстві та тривалого часу на впровадження.
Перелік критичної інфраструктури яку не відключатимуть
Наприкінці травня Кабінет міністрів України затвердив Порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Цей документ передбачає пріоритетне електропостачання критично важливих об'єктів у разі вимушених обмежень подачі електроенергії.
Сюди входять:
- Об'єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури.
- Заклади охорони здоров'я державної або комунальної форми власності.
- Військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки.
- Підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни.
- Підприємства з неперервним циклом виробництва.
- Електронні комунікаційні мережі.
- Органи державної влади, такі як Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об'єкти ДСНС)
Про те чи стали графіки відключень справедливими, чи допоможе Україні розгалужена генерація та чого чекати під час опалювального сезону читайте в інтерв'ю Delo.ua з генеральним директором Yasno Сергієм Коваленком.