НБУ курс:

USD

41,28

+0,04

EUR

43,65

+0,19

Готівковий курс:

USD

41,69

41,63

EUR

44,19

44,00

"Нафтогазу" передали всі заплановані газорозподільні компанії Фірташа

Нафтогаз, будівля
"Нафтогаз". Фото: сайт компанії

Під управління групи "Нафтогаз" перейшли останні чотири газорозподільні підприємства, контроль над якими планувалося передати державі. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що 19 грудня відповідні рішення було ухвалено щодо:

  • АТ "Тисменицягаз" (Івано-Франківська область); 
  • АТ "Коростишівгаз" (Житомирська область);
  • ПрАТ "Мелітопольгаз" (Запорізька область);
  • АТ "Луганськгаз".

Таким чином, "Нафтогаз" тепер управлятиме 27-ма газорозподільними підприємствами.

Міністр енергетики Герман Галущенко назвав повернення державного контролю над газорозподільними мережами питанням національної безпеки.

"В умовах війни, обстрілів, ризиків відключення електроенергії стабільне газопостачання – це внесок у загальну енергобезпеку. До того ж, процес повернення мереж в управління держави дає старт розв’язанню проблем, що виникли після приватизації облгазів, яка відбулася понад 10 років тому", – висловився урядовець.

У Міненерго додали, що серед інтегрованих підприємств є й ті, які розташовані на тимчасово окупованих частинах Запорізької та Луганської областей. Управління ними здійснюватиметься одразу після деокупації.

Як облгази Фірташа перейшли до держави?

Низку газорозподільних підприємств в Україні, зокрема, й вищезазначені, повʼязували з бізнесменом Дмитром Фірташем.

У червні 2021 року в Державному бюро розслідувань заявили про розкриття схеми, за якою Міністерство енергетики та вугільної промисловості України передавало газорозподільні системи приватним операторам у безоплатне користування. За даними слідства, це завдало державі збитків на 1,488 млрд гривень.

У звʼязку з цією справою наприкінці травня 2022-го суд заарештував і передав в управління Нацгентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем. 

Пізніше Кабінет міністрів передав заарештовані активи в управління "Чорноморнафтогазу", яке входить до групи "Нафтогаз".

Восени "Нафтогаз" створив ТОВ "Газорозподільні мережі України" як національного оператора газорозподільної системи. Згодом у цю компанію почали переходити заарештовані газорозподільні фірми, у яких поступово забирали ліцензії на розподіл.