НБУ курс:

USD

41,21

--0,06

EUR

45,96

--0,24

Готівковий курс:

USD

41,55

41,45

EUR

46,55

46,39

У Миколаєві встановлюють дві когенераційні установки потужністю 1,5 МВт кожна

У Миколаєві встановлюють дві когенераційні установки потужністю 1,5 МВт кожна
Фото: прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Попри чергові масовані атаки російських сил на українську енергетику, зокрема на об’єкти передачі електроенергії в Миколаївській області, Україна продовжує посилювати свій енергетичний захист, відновлювати інфраструктуру та будувати систему розподіленої генерації.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочої поїздки до регіону.

За його словами, у Миколаєві встановлюють дві когенераційні установки потужністю 1,5 МВт кожна. Вони забезпечать теплом понад 200 багатоквартирних житлових будинків, а також 5 медичних і 24 освітні заклади, що зміцнить енергетичну незалежність регіону.

Загалом, "Миколаївоблтеплоенерго" планує до нового опалювального сезону завершити будівництво п'яти об’єктів розподіленої генерації на базі газопоршневих когенераційних установок загальною потужністю 5,5 МВт.

Прем'єр-міністр також наголосив на важливості посилення захисту енергетичних об'єктів, особливо в умовах постійних атак з боку Росії. Він повідомив, що незважаючи на нічну атаку на три об'єкти передачі електроенергії, включаючи один у Миколаївській області, енергосистема України продовжує працювати в збалансованому режимі без планових відключень.

Додамо, що окрім Миколаєва, подібні об'єкти запускають у Вінниці.  "Вінницяобленерго" вже погодило умови для приєднання об’єктів розподіленої генерації загальною потужністю близько 150 МВт. 

Ці генеруючі потужності, які будуть встановлені та підключені в найближчі місяці, включають газотурбінні установки потужністю понад 120 МВт та газопоршневі установки загальною потужністю близько 20 МВт.

Загалом уряд наразі працює над децентралізацією енергосистеми і обговорює з партнерами України поставки дизель-генераторів, когенераційних установок та мобільних котелень, насамперед для прифронтових регіонів. Міністерству енергетики при цьому доручено опрацювати питання встановлення газопоршневих установок у кожному обласному центрі.