- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Нацбанк нарешті скоротив облікову ставку з 25% до 22%
У четвер, 27 липня, головна НБУ Андрій Пишний повідомив, що регулятор таки прийняв рішення скоротити облікову ставку з 25% до 22%. Нацбанку це дозволила зробити стабілізація на валютному ринку та зниження темпів інфляції, з якою, власне, і покликана боротись висока ключова ставка.
У Нацбанку переконані, що інфляція в Україні продовжить скорочуватись і надалі, хоч і помірними темпами. В НБУ навіть покращили прогнози по зростанню споживчих цін.
"Споживча інфляція в річному вимірі з більше ніж 26% на початку року сповільнилася до 12,8% у червні, що перевершило очікування НБУ. Крім ефекту бази порівняння, важливу роль відіграли чинники пропозиції, у тому числі насичення ринків продовольства та пального, а також зниження світових цін на енергоносії", – сказав Пишний.
За його словами, помітний вплив на цінову динаміку мали й заходи НБУ, зокрема підвищення вимог до обов’язкового резервування та зміна операційного дизайну монетарної політики.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Ці кроки сприяли зростанню привабливості гривневих активів, зокрема завдяки суттєвішому підвищенню банківських ставок за строковими депозитами, та зміцненню готівкового курсу гривні", – уточний голова НБУ.
Стабільній ситуації на валютному ринку також посприяли заходи НБУ з фінансового моніторингу та валютного нагляду.
"Курсовий чинник зрештою зумовив сповільнення інфляції як напряму через ціни на товари, так і опосередковано – через поліпшення очікувань. Останньому також сприяло уникнення монетарного фінансування бюджету цього року", – заявив очільник регулятора.
Також Правління НБУ знизило ставку за депозитними сертифікатами овернайт на 2 в.п. до 18%, а за кредитами рефінансування на 3 в.п. до 24%. Ставка за тримісячними депозитними сертифікатами і надалі дорівнюватиме обліковій ставці.
"Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки. Це відбуватиметься поступово, щоб не зашкодити тенденції до сталого зниження інфляції та стійкості валютного ринку", – попередив Пишний.