НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,25

42,15

EUR

44,27

44,00

Клієнтам підсанкційного брокера "Фрідом Фінанс" дозволили взяти участь у реструктуризації держборгу

Клієнтам підсанкційного брокера "Фрідом Фінанс" дозволили взяти участь у реструктуризації держборгу
Фото: Пресслужба НКЦПФР

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла постанову, яка спрямована на вирішення питань щодо забезпечення участі депонентів у корпоративних подіях, пов’язаних із правочинами з державним боргом.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

"1 жовтня 2024 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Постанову №1217, якою внесено зміни до рішення Комісії від 9 листопада 2022 року №1332", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ця постанова також надає можливість власникам облігацій зовнішніх державних позик (ОЗДП) реалізовувати свої права через депозитарну установу.

В НКЦПФР наголошують, що участь депонентів ТОВ "Фрідом Фінанс Україна" у цих корпоративних подіях не змінює та не порушує санкційних обмежень, і не призводить до зміни власників ОЗДП.

"Прийняття цієї Постанови є яскравим прикладом ефективної співпраці з тимчасовим керівником. Без впровадження інституту тимчасового керівника Комісія не мала б можливості підтримати депонентів у вирішенні ситуації щодо реструктуризації державного боргу", - заявив регулятор.

Додамо, що НКЦПФР призначила тимчасове керівництво у ТОВ "Фрідом Фінанс Україна" 11 червня. Ним став Олександр Бондарчук.

Ключовим завданням цього призначення стало невідкладне вирішення питання з активами клієнтів компанії "Фрідом Фінанс Україна", які залишаються заблокованими на рахунках вже досить довгий час.

На рахунках компанії заблоковано 3,5 млрд грн

Нагадаємо, що у 2022 році РНБО наклало санкції на ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", як на юридичну особу, що надає фінансові послуги. Таких прецедентів на фінансовому ринку в Україні ще не було. В результаті склалася ситуація, коли кошти та цінні папери клієнтів були заблоковані на рахунках української юридичної особи, а механізму їх повернення законодавством не передбачалось.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, протягом приблизно вже двох років заблоковано 12 748 рахунків у цінних паперах. 95% – фізичні особи.

Загальна вартість заблокованих на рахунках компанії активів становить 3,5 млрд грн.