НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,80

43,50

Програму "Власна справа" розширили на молодих підприємців: їм доступні гранти до 150 тис. грн

Програму "Власна справа" розширили на молодих підприємців: їм доступні гранти до 150 тис. грн
Фото: ua.depositphotos.com

Молоді підприємці зможуть отримати грант до 150 тис. гривень на відкриття власного бізнесу у межах програми "Власна справа". 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що гранти розміром до 150 тисяч гривень із зобов’язанням зареєструватись ФОП зможуть отримати молоді підприємці віком до 25 років. Водночас вимога створити робочі місця для них буде не обов’язковою.

Також, за її словами, вже через три роки такий підприємець зможе ще раз отримати грант від держави — вже за програмою "Власна справа" на загальних умовах у розмірі до 250 тис. гривень та зобов'язанням створити не менше 2 робочих місць.

Які ще нововведення у межах програми "Власна справа"

Повідомляється, що уряд також розширив категорії отримувачів грантів у межах програми. Тепер їх можуть отримати дружини та чоловіки загиблих воїнів. Такий грант становитиме до 500 тис. гривень.

Крім того, уряд додав до переліку отримувачів грантів виробників вин та підприємців, які працюють на території активних бойових дій.

Ще одна новація полягає в тому, що підприємцям  дозволили за грантові кошти брати в оренду водойми та купувати аквакультури для їх розведення.

За словами очільниці Мінекономіки, наразі триває розробка кількой новацій, які допоможуть бізнесу залучати ще більше грантових коштів для розвитку.

По-перше, за умови створення від чотирьох робочих місць суму грантової підтримки планують збільшити вдвічі: з 250 до 500 тисяч гривень.

По-друге, уряд планує дозволити отримувати грант у розмірі 250 тис. грн повторно через три роки після отримання першого гранту для всіх категорій підприємців. Наразі ці нововведення на етапі розробки.

За два роки існування програми підприємці отримали 4,6 мільярда гривень

Згідно з повідомленням Мінекономіки, за два роки роботи програми "Власна справа" підприємці отримали від держави 20 тисяч грантів на розвиток бізнесу на 4,6 мільярда гривень. Завдяки цьому вони створили понад 38 тис. нових робочих місць.

"Найактивніше користуються можливостями програми "Власна справа" підприємці Києва, Львівщини та  Рівненщини. Також бачимо активну участь жінок. Так переможниць жінок більше ніж чоловіків. Працюємо над тим, аби створити умови, щоб кожен і кожна, хто бажає займатися підприємництвом, мали таку можливість", — зазначила Свириденко.

Вона нагадала, що у квітні 2023 року з’явилась програма грантів для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків. За цей час було обрано більше тисячі переможців, які отримають 480 млн грн. Вони вже створили майже 2 тисячі нових робочих місць.

Цього року у межах "Власної справи" запустили ще одну програму грантів "Створюй". Вона спрямована на жінок, які є власницями чи керівницями підприємств з виробництва та переробки, з фокусом на інновації та розвиток відповідних напрямків діяльності. Наразі завершено першу хвилю відбору переможниць, які отримають до 15 тис. доларів.

Про програму "Власна справа"

За грантовою програмою "Власна справа" українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою "Власна справа" можна знайти на сайті програми.

Від початку дії програми її переможцями стали вже понад 19 тисяч українців, в бізнес яких держава інвестує через гранти 4,6 млрд грн. Як повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, отримувачі мікрогрантів вже повернули державі у вигляді сплачених податків і зборів понад 2 млрд грн.